صفحه اصلی
شبکه های اجتماعی
yahoo google aparat twitter facebook
audio
upload

ابزارک ها

ابزارک

اگر عملکرد رسانه‌ی ملی در زمینه پوشش مسائل فلسطین و سرزمین‌های اشغالی در طول سال، بررسی شود، خواهیم دید که بخش اعظم مطالب و خوراک رسانه‌ای ارائه شده در این‌باره، صرفاً به پوشش اخبار کشتار فلسطینیان و جنایات صهیونیست‌ها ختم می‌شود و البته شاید گاهی تحلیلی و تفسیری در این زمینه!

ولی هر سال، چند روزی مانده به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس، رسانه‌های گروهی و رسانه ملی یادشان می‌افتد که فلسطینی هم هست! و آن سرزمینی‌ست اشغال شده، توسط صهیونیست‌های جنایتکار! و هر نیم ساعت به نیم ساعت، پخشی تکراری دارند از تصاویر آرشیوی قدیمی‌ای که به خورد مخاطب خود می‌دهند!

سالیان درازی به اندازه عمر انقلاب اسلامی، جای بسیاری از برنامه‌های عمیق تخصصی و تحلیلی، در مورد موضوع مورد بحث در رسانه‌ی ملی خالیست.

کارکرد رسانه‌ی ملی، به خصوص تلویزیون در زمینه مسائل فلسطین، مبحث دشمن‌شناسی و تحلیل و بررسی ساختارهای صهیونیسم جهانی برای مخاطب خود می‌باشد، نه اینکه فقط وظیفه خود را به نشان دادن صحنه‌های شهادت مردم مظلوم فلسطین و مبارزه سنگ در برابر تانک و… [که اکثراً هم تکراری و قدیمی هستند] بداند! مسجد الاقصی، اولین قبله‌گاه مسلمین

وقتی عموم مخاطبان این رسانه، از ماهیت تاریخی صهیونیسم، ابعاد سیاسی، اقتصادی، نظامی، رسانه‌ای و… آن اطلاعی ندارند؛

وقتی عموم مخاطبان این رسانه، تحلیلی از چرایی و چگونگی حمایت بی‌قید و شرط غرب و به خصوص دولت آمریکا از اسرائیل ندارند؛

وقتی عموم مخاطبان این رسانه، پاسخی قانع کننده در مورد شبه‌سازی‌های دستگاه تبلیغاتی جهانی صهیونیسم، در مورد فلسطین، مانند فروش زمین‌های فلسطینیان به یهودی‌ها،سکونت‌گاه اولیه یهود و… ندارند؛

وقتی عموم مخاطبان این رسانه، از وجود تفکرات و گرایش‌های مسحیت صهیونیستی، اسلام صهیونیستی، ماهیت، نوع عمل‌کرد، کارکرد و چگونگی تعامل بین آن‌ها اطلاعی ندارند؛ تأثیر خوراک تبلیغاتی و ویژه برنامه‌های مرتبط با این موضوع که در روزهای مانده به روز قدس پخش می‌شود، به حداقل ممکن رسیده و گاهی دچار تضاد می‌شود!

بدون آگاهی‌های عمیق و مستند، چگونه می‌توان بر روی افکار عمومی جامعه، به صورت ریشه‌ای و ساختاری در مورد موضوعی مهم و حیاتی مانند مبحث فلسطین، اسرائیل، قدس و… تأثیرگذار بود؟

گذشته از آنچه گفته شد، روز قدس امسال هم رسانه‌ی ملی دوباره و برای چندمین بار! اشتباه همیشگی خود را تکرار کرد و آن تبلیغ و نمادسازی غیرواقعی از مسجدالاقصی بود!

قبه الصخره، با گنبد طلایی و ساختمانی هشت ضلعی، 150 متر بالاتر از مسجد الاقصیدر روز پنجشنبه و جمعه [روز قبل و روز قدس] تمامی شبکه‌های تلویزیونی، بدون استثناء، تصویر قبه‌الصخره را به جای مسجد الاقصی در آرم خود کار کردند.

اشتباهی که به نظر می‌آید، از عدم آگاهی و نداشتن اطلاعات کافی مسئولین فنی و رسانه‌ای تلوزیون، در مورد موضوع و استفاده تکراری و بدون نوآوری در طراحی آرم اتفاق افتاده باشد.

این اشتباه شاید به نظر ساده باشد، ولی حقیقت آن است که این بحث، نه تنها جزئی و کوچک نیست، بلکه ریشه در یک عملیات رسانه‌ای دارد که سال‌ها پیش توسط صهیونیست‌ها برنامه ریزی شده است.

صهیونیست‌ها اعتقاد دارند که باید مسجد‌الاقصی ویران شده و به جای آن معبد سلیمان ساخته شود. [اطلاعات بیشتر و بازهم].

آن‌ها برای رسیدن به این منظور شوم خود، به بهانه باستان‌شناسی و کار تحقیقاتی! تونل‌هایی زیادی را در زیر مسجدالاقصی (و نه قبه الصخره) حفر کرده‌اند، به‌طوری که با توجه به این حفاری‌ها، احتمال ریزش،نشست بنا و خراب شدن مسجد القصی بسیار زیاد می‌باشد که متأسفانه این اتفاق هم در برخی از بخش‌های این بنای مقدس افتاده است.

بر اساس طرح رسانه‌ای صهیونیست‌ها در این‌باره، در موضوع نمادشناسی و نمادسازی، سعی کردند تا برای اکثر مسلمانان ساکن در خارج از سرزمین‌های اشغالی، جایگزینی اسلامی! زیبا و قابل اجراء از لحاظ بصری و هنری خلق کنند و آن، جایگزینی قبه الصخره با ساختمانی هشت ضلعی نیلگون و گنبد طلایی زیبایش، به جای مسجد الاقصی با گنبدی سبز رنگ و کوچک‌تر از گنبد قبه الصخره، در حافظه تصویری مخاطب مسلمان می‌باشد.

قبل‌از هرچیز این نکته را یادآور شوم که قبه الصخره که در زیر آن تخته سنگی است که پیامبر اسلام(ص) از آن نقطه به معراج رفتند و مسجد آن نیز برای مسلمانان جهان، بسیار عزیز و مقدس می‌باشد، اما نه به اندازه مسجد الاقصی به عنوان اولین قبله مسلمین.

با توجه به این ابتکار رذیلانه صهیونیستی، ما همیشه از مسجد الاقصی در ذهن خود همان مشخصاتی که آورده شد را به یاد می‌آوریم و اگر خدایی ناکرده، روزی مسجد الاقصی تخریب شود، اگر مسلمانان به صورت زنده و از رسانه‌های گروهی تصاویری از قبه الصخره را ببینند با خود خواهند گفت که: این مسجد که سالم است، پس چرا برخی رسانه‌ها اخبار دروغ و غیر واقعی منتشر می‌کنند!!!

و آن‌گاه مصیبت از جایی آغاز می‌شود که تازه بخواهی به دیگران بفهمانی که مسجد الاقصی کدام است و کجا هست و…

در زیر، مستنداتی از اشتباه فاحش رسانه‌ی ملی در این زمینه را به صورت عکس قرار داده‌ام، شاید مسئولی از این نهاد ملی آن را ببیند و فکری کند، پیگیری‌های من برای تماس با روابط عمومی صدا و سیما در روز پنج‌شنبه و روز قدس نتیجه‌ای در بر نداشت.

– شبکه اول سیما.

– شبکه دوم سیما.

– شبکه سوم سیما.

– شبکه چهارم سیما.

– شبکه قرآن سیما.

در پایان پیشنهاد می‌کنم که دوستان عزیز با روابط عمومی صدا و سیما که در ذیل شماره تلفن‌های آن آمده است تماس بگیرند و این نکته کوچک ولی اساسی را گوش‌زد کنند.

تلفن روابط عمومی صدا و سیما برای تهرانی‌ها: ۱۶۲
تلفن روابط عمومی صدا و سیما برای شهرستانی‌ها: ۵-۲۲۰۴۰۰۰۱ (۰۲۱)

مطالب مرتبط:

– جهان اسلام، خفته درخواب خرگوشی! و نتیجه همین است که می بینیم!؟
– فلسطین، ۶۰ سال اشغال، ۶۰ سال مبارزه.
– هدیه دختر بچه های اسرائیلی برای کودکان لبنان و فلسطین!؟
– دشمن شناسی، درسی که فراموشش کرده‌ایم.
– وقتی ایران در اینترنت اسرائیل را به رسمیت می‌شناسد!
– نوار غزه، زندانی به وسعت یک سرزمین.
– کابالا(عرفان یهود) وهمنشینی با شیطان پرستی.


 • تاریخ ارسال: ۴:۵۱ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۸۷/۰۷/۹
 • چاپ این مطلب
 • تعداد بازدید: 5,664
 • ۷ نظر
 • گزارش!
 1. سلام
  ممنون از اطلاع رسانی شما
  یا علی

 2. سلام
  کاملاَ با شما موافقم
  متاسفانه اقدامات رسانه ی ملی در این زمینه بسیار ضعیف است و این برای کشوری که نیازمند تبلیغات وسیعی جهت نیل به مقصود که همان آزادی قدس عزیز اس . می باشد بسیار بد است که حتی از داشته های خود نیز بهره ی چندانی نمی برد
  یا علی

 3. به نام نامی حق
  درود و سلام بر همه انقلابیون متعهد و انسانهای متدین
  دشمن در کمین است انسانهای مسخ شده توسط شیاطین در فضای اینترنت به باورهای ارزشی و بنیانهای اخلاقی انسانیت هجوم آورده اند آنها برای نابودی انقلاب اسلامی همه ارزشهای دینی و انسانی همه ادیان الهی را زیر سوال برده و می برند آنها خصوصی ترین رابطه انسانی را که حیای انسانی حکم می کند در خلوتش باشد با بی حیایی تمام در معرض نمایش دیگران قرار می دهند ، برای مبارزه با این شیاطین ضمن مطالعه وبلاگ ما در صورت تایید آن را لینک داده و خودتان نیز با توانایی هایی که دارید با اراپه مقاله ووو…. در این مبارزه مقدس ما رایاری دهید.

 4. سلام
  عید شما مبارک
  صدا ، سیما و مطبوعات در مورد دفاع مقدس و بسیج هم همین کار را کردند به جای پژوهش ، مطالعه و تولید چند روز مانده به هفته دفاع مقدس یا هفته بسیج رفتند و هر چه در آرشیو های عهد عتیق خود داشتند کپی و بعد در صفحه تلویزیون پیست کردند.همین.
  اما برای اشاعه اهداف فمنیستی ، از بهترین پژوهشها و تکنیکهای رسانهای و بیشترین حجم تولیدی استفاده شد.

 5. به نام خدا
  سلام
  با نظرات شما موافقم. کما این که همون طور که فرمودین کمتر کسی از موضوع الاقصی خبر داره و همه قبه الصخره رو با الاقصی اشتباه می گیرن و خیلی جالبه که صهیونیست در مبارزات ما هم نفوذ کرده و مبارزاتی که حتی ما فکر میکنیم درسته و علیه اونهاست, اونجا هم نفوذ کرده.
  نکته خیلی ظریفیه!!

 6. سید علی

  دروود آقای قلم!!! این نکته ای که اشاره کردید از نکات کوچک اما قابل تامل هست…!! بهتره سایت اینترنتی بانک ملی رو ببینید که چطور در قسمت کشور هایی که قابلیت استفاده از این سایت و خدمات این بانک رو دارن نام رژیم صهیونیستی رو قرار داده..!!! از نکات دیگه نفوذ بهاییت و صوفیست ها در داخل اداره ها و نهاد های دولتی هست.. بازهم… اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین… آمین

موقتاً امکان ارسال دیدگاه وجود نداردمستضعفین تی وی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

فیس بوک تویتر گوگل پلاس افسران ایمیل چت

نظرسنجی

آیا شما عملکرد دولت حسن روحانی در حل معظلات اقتصادی را مثبت ارزیابی می کنید؟

 • خیر (94%٬ 409 رأی)
 • بله (6%٬ 28 رأی)

تعداد رأی دهندگان: 437
[ آرشیو نظرسنجی ]

Loading ... Loading ...

خبرنامه

برای اطلاع از به روزرسانی‌ها و دیگر اخبار مرتبط با سایت، در خبرنامه اینترنتی ما عضو شوید. توضیحات بیشتر...
پس از ارسال، پیامی به پست الکترونیک شما فرستاده می‌شود که باید روی لینکی که در پیام موجود است کلیک کرده تا عضویت شما قطعی گردد.

سامانه پیام کوتاه

جهت عضویت در سامانه پیام کوتاه بچه‌های قلم، عدد 22 را به شماره 30007227001212 ارسال نمایید.

 • آ – العالم
 • آ- پرس تی وی
 • ادواردو
 • برهه
 • پایگاه اینترنتی هیئت جوادالائمه علیه السلام
 • تا شهدا، با شهدا
 • تبیان مهدویت
 • سایت اختصاصی شهید "احمد کاظمی"
 • عمارنامه

به " بچه‌های قلم" امتیاز دهید.