صفحه اصلی
شبکه های اجتماعی
yahoo google aparat twitter facebook
audio
upload

ابزارک ها

ابزارک

rouhani-torkan-sarioaghalam«شما فکر نکنید که یک نفر در مملکت وجود دارد که می‌گوید من قانون را قبول ندارم، بلکه این یک جریان مشخص بود که می‌گفتند ما قانون را قبول نداریم. اکنون ۴۹٫۵ درصد آرا را شامل می‌شوند. این ۴۹٫۵ درصد آرا کسانی بودند که در مقابل جریانی که مقابل قانون ایستاد سکوت کردند. این ۴۹٫۵ درصد سکوت کردند و نگفتند که تو بی‌جهت فکر کردی که می‌توانی قانون را قبول نداشته باشی».
آنچه خواندید اظهارات اکبر ترکان، مشاور ارشد حسن روحانی بود! اظهارتی که شبهات عجیبی با نظریه جهانی! “فرزند آذربایجان – داماد لرستان” و رویکرد قبیله گرایی در نگاه سیاسی دارد!

یکی دیگر از مشاوران روحانی هم که فکر می‌کند بسیار بسیار می‌فهمد! با توهین به مردم می‌گوید:
“خیلی طبیعی است که من غریزی، احساسی و پوپولیستی تربیت بشوم. صدا و سیما هم که چقدر به این جریان کمک می کند، می رود از یک لبو فروش می پرسد نظر شما درباره برنامه هسته ای چیست؟، این خیلی اثر می گذارد. یا یک راننده تاکسی که از ۵ صبح تا ۱۲ شب باید در این خیابان ها بدود تا هزینه ۳ بچه دانشجویش را درآورد، سر چهارراه از او می پرسند که نظر شما درباره برنامه هسته ای و مذاکرات ژنو چیست؟ او چه دانشی دارد که یک واکنش منطقی به این سوال بدهد.”

حتی برخی استانداران این دولت، میزان شعور مردم استان‌های مختلف را با هم مقایسه می‌کنند و به تفرقه افکنی قومیتی دامن می‌زنند و…

البته شاید این صحبت‌ها چیز عجیبی نباشد!
وقتی خود روحانی می‌گوید:
“مردم در ۲۴ خرداد به افراط، تفریط، خشونت، خودرأیی، تک رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر رأی ندادند و به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی دادند.”
از دیگران چه انتظاری باید داشت؟!

این اظهارات و عدم واکنش روحانی به این بی‌احترامی‌ها، نشان از وجود یک منظومه فکری هماهنگ در رأس مدیران و مشاوران دولت یازدهم دارد. رویکردی که بر اساس شواهد موجود و این اظهارات سخیف، به دنبال دسته بندی، درجه بندی شهروندان و صف بندی و در مقابل هم قرار دادن گروه‌های مختلف مردم و در مقابل هم قرار دادن آنها دارد و این راهکاریست که می‌توان با استفاده از آب گل آلود آن و حاشیه سازی‌هایش، ذهن جامعه را از وعده‌های انتخاباتی دولت تدبیر و امید! و مطالبه‌گری مردم از این دولت، منحرف و دور کرد.

آقای رییس جمهور؛ مشاوران و دیگر مدیران دولت تدبیر و امید!
بماند که شاید خیلی از همین رانندگان تاکسی در ایام انتخابات یازدهم ریاست جمهوری پوسترهای بنفش رنگ منقش به تصویر رییس جمهور فعلی را به شیشه تاکسی خود نصب کرده بودند؛
بماند که شاید تعداد زیادی از همین لبو فروش‌ها و سبزی فروش‌ها و کارگران ساختمانی سر چهارراه‌ها و دیگر اقشار به قول مشاور شما “بدون دانش و بدون منطق” به دولت راستگویان! شما رأی داده باشند (که اگر این ادعای شما درست باشد، دولت شما بی‌منطق و غیر علمی است زیرا تعداد زیادی از افراد بی‌سواد یا کم سواد و بی‌منطق به آن رأی داده‌اند!)
بماند که شاید تعداد زیادی از همین لرها و بختیاری‌ها و خوزستانی‌ها، که به قول آقای استاندار دولت فخیمه‌تان سطح شعورشان […] است، سبد رأی لب مرزی شما را با اختلاف چند دهم درصدی از نفر دوم انتخابات بالاتر آوردند؛
و بماندهای دیگر…

اما یادتان باشد:
این تفکر که “هرکسی به من یا جریان فکری من رأی نداد یا با من نبود یک بی‌قانون است” یک تفکر برخواسته از نگرش و روحیه انحصارطلبانه و دیکتاتور مأبانه است و لاغیر.

آقای مشاور ارشد رئیس جمهور!
بی‌قانون، همان فردی است که شما در سال ۸۸ به آن رأی دادید [که البته رأی دادن به او حق شخصی و قانونی شما بوده] و در ستاد انتخاباتی‌اش فعال بودید و با توهماتش کشور را به آشوب کشید و فتنه ۸۸ را رقم زد، نه ۴۹٫۵ درصد از مردم شرکت کننده در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، خصوصاً مردم مظلوم قشرهای مستضعف و درد کشیده و زحمت‌کش این آب و خاک که بُرد شکننده و ناپلئونی! رقیب خود را با کمال وقار و مردانگی و آزادگی پذیرفتند و تبریک گفتند.

و در پایان، اول خودم و بعد شما (دولت یازدهم) را به این آیه نورانی از قرآن کریم گوشزد می‌کنم:
پس تا می‌توانید تقوا پیشه کنید و در دین داری بکوشید که راه رستگاری است. (تغابن/۱۶)

مهدی کاظمی


 • تاریخ ارسال: ۴:۲۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲۶
 • چاپ این مطلب
 • تعداد بازدید: 6,732
 • ۱۲ نظر
 • گزارش!
 1. زهرا

  با سلام
  من که با نظر ایشون کاملا موافقم ! فقظ شاید حرفشونو بد مطرح کردن !
  وگرنه مثل اینه که از آقایون بیان مسائلی که مرتبط به خانمهاست سوال بپرسن ! یا بالعکس…
  هر چیزی رو باید ازکسی که بر اون مسئله درک واقعی داره پرسید وگرنه اون راننده تاکسی بنده خدایی که صبح تا شب واسه نون حلال توی خیابون دود میخوره چه جوری میتونه یه نظر منطقی در این رابطه بده !
  دوستان بیایید همد دل باشیم ! منطقی فکر کنیم و تعصب بیجا نداشته باشیم !
  با آرزوی سلامتی برای شما

  • زهرا خانوم عزیز
   پس طبق نظریه ی شما، کلا نباید توی امر تخصصی انتخاب رئیس جمهور، از مردم عادی و عامی رای بگیرند
   چون اونها که دانش لازم رو ندارند که متخصص ترین فرد رو برای مقام خطیر ریاست جمهوری انتخاب کنند
   مگه نه؟

   • یه کسی

    خواهر محترم. در انتخابات ریاست جمهوری از ۴۰ تا ۴۵ ملیون شخص دعوت میشه برای رای دادن به یک تعداد محدود از نامزد ها. این اشخاص از تبلیغات نامزد ها، تماشای مناظره ها و مصاحبه های فردی، میتونن به یک نظر کلی برسن. یعنی عامه مردم به طور کلی راه های زیادی دارن تا بفهمن انتخابا چیه و کی رو باید انتخاب کرد.
    ولی من به هیچ وجه نمی یام در مورد درستی نظریه نسبیت از هر کسی سوال کنم تا بفهمم اینشتین شایسته تقدیر هست یه نه. امیدوارم تونسته یاشم منظورم رو برسونم.

  • ناشناس

   به فرض حرف شما درست
   آخه از نظر این عزیزان رییس جمهور قبلی هم نمیفهمید
   دانشمندان هسته ای هم نمیفهمند
   شهدای هسته ای هم نمیفهمیدند
   فقط هاشمی و اطرافیانش میفهمند!!!

 2. از آدم های فاسق ریش تراش لپ گلی بیش از این انتظار نیست

 3. خوب راست میگه این آقای مشاور. نمیشه از هر کسی درباره انرژی هسته ای سوال بشه.یه عده از روی بی اطلاعی، یه عده از روی ناراحتی و یه عده هم از روی دلخوری جواب می دن. شما هم خیلی حساس شدید!

  • این امل همه میشه ها!
   هم موافقین هم مخالفین!
   پس میشه شما نظراتتون رو برای خودتون نگه دارید؟
   چون تصور نمی کنم شما کارشناس مسائل هسته ای یا سیاست بین الملل باشید
   با تشکر 🙂

  • ناشناس

   بلههههه ما خیییلی حساس
   نکته ای که اشتباها بازم روش حساس شدیم همینه!اینکه آمریکا میگه کشور جهان سوم چه میفهمه انرژی هسته ای چیه!
   ما هم باید بگیم چشم! اصلا باید خودمون با دستای خودمون دانشمندای هسته ای خودمونو بکشیم یه وقت ادعا نکنن میفهمن.نظرت چیه؟؟

   • یه کسی

    نگفتم همه جهان سوم نمی فهمن. بلکه خیلی هم می فهمن. مخلص لبو فروش ها و بقالی ها هم هستم. نظرشون هم محترم. ولی نمی شه نظرشون ملاکی بشه که در رسانه ها به عنوان نظر مردم شناخته بشه

 4. مجید

  وقتی ادم پیر و خرفت بشه و ابوامشاغل هم باشه بهتر از این زرت و پرت نمیکنه.

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.مستضعفین تی وی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

فیس بوک تویتر گوگل پلاس افسران ایمیل چت

نظرسنجی

آیا شما عملکرد دولت حسن روحانی در حل معظلات اقتصادی را مثبت ارزیابی می کنید؟

 • خیر (94%٬ 409 رأی)
 • بله (6%٬ 28 رأی)

تعداد رأی دهندگان: 437
[ آرشیو نظرسنجی ]

Loading ... Loading ...

خبرنامه

برای اطلاع از به روزرسانی‌ها و دیگر اخبار مرتبط با سایت، در خبرنامه اینترنتی ما عضو شوید. توضیحات بیشتر...
پس از ارسال، پیامی به پست الکترونیک شما فرستاده می‌شود که باید روی لینکی که در پیام موجود است کلیک کرده تا عضویت شما قطعی گردد.

سامانه پیام کوتاه

جهت عضویت در سامانه پیام کوتاه بچه‌های قلم، عدد 22 را به شماره 30007227001212 ارسال نمایید.

 • آ – العالم
 • آ- پرس تی وی
 • ادواردو
 • برهه
 • پایگاه اینترنتی هیئت جوادالائمه علیه السلام
 • تا شهدا، با شهدا
 • تبیان مهدویت
 • سایت اختصاصی شهید "احمد کاظمی"
 • عمارنامه

به " بچه‌های قلم" امتیاز دهید.