صفحه اصلی
شبکه های اجتماعی
yahoo google aparat twitter facebook
audio
upload

ابزارک ها

ابزارک

مناظره موسوی و کروبی، بارزترین شکل هماهنگی جریان‌های به اصطلاح مستقل! انتخاباتی، برای تخریب احمدی‌نژاد و دامن‌زدن و تحریک افکار عمومی جامعه بود و به نوعی یک میدان محاکمه، برای طرف غائب!

به قول حکیم ابوالقاسم فردوسی:
چو بیشه تهی ماند ازنره شیر
شغالان درآیند آنجا دلیر

مثل این‌که مهدی کروبی آدرس و موضوع مستأجر بودنش را در شب گذشته و مناظره با احمدی‌نژاد فراموش کرده بود! و امشب یادش آمد که مستأجر است و البته چه ناشیانه، یادداشتی که برایش آماده شده بود را خواند! [مانند قضیه الدول الخلیج العربیه و یادآوری این‌نکته که معلوم نیست چگونه به عنوان یک روحانی که صرف و نحو زبان عربی از مقدماتی‌ترین دروسشان است، یک قاعده‌ی ساده زبان عربی را نمی‌داند!!!].

موسوی هم خودش را به … زده بود، یا این‌که مردم را … فرض کرده بود. آمار دیروز احمدی‌نژاد در مورد تورم، میانگین چهار ساله بود نه آمار سال ۸۷! و درضمن، با شنیدن اخطار قانونی!! تکرار می‌کنم؛ اخطار قانونی [قابل توجه موسوی و شعار قانون‌گرایی!!!] چه زود از کوره در رفت و شخصیت حقیقی‌اش را نمایان کرد و معلوم شد که چه کسی دروغ‌گو است!

این شوی تلویزیونی و شومن‌های آن [به قول یکی از دوستان، نسخه جدید پت و مت!] نهایت قدرت‌پرستی و بی‌ایمانی بازیگرانش را به نمایش عمومی گذاشت [همان‌طور که حدس زده می‌شد].

شیب گرایشات انتخاباتی مردم کشور، به خصوص پس‌از مناظره احمدی‌نژاد با موسوی و کروبی، به سمت احمدی‌نژاد در حال حرکت است و این، موضوعی عینی و غیر قابل انکار است.

برنده انتخابات کسی است که تا آخرین لحظه در انتخابات باقی بماند، حتی اگر شکست بخورد و شما آقای موسوی، مواظب باشید که دوباره بازیچه نشوید! اگر واقعاً دلت برای ملت و کشور می‌سوزد! تا پایان بمان و مبارزه کن که اگر صحنه را خالی کردی، فاتحه شخصیت سیاسیت را خودت خوانده‌ای!

نکته مهم دیگر در این میان، به خصوص در ۴۸ ساعت قبل‌از شروع رأی گیری[با توجه به شکست حتمی میر حسین موسوی] جدی شدن اجرای پروژه‌های ایجاد آشوب‌ها و درگیری‌های خیابانی است و طراحان این جریان در کمیته‌ی X، همان‌هایی هستند که غائله‌ی ۱۸ تیر و براندازی نرم [انقلاب‌های مخملین] را طراحی، ساماندهی و اجراء کردند!

البته باید بدانند که این پروژه نیز از قبل شکست خورده است و مردم فهیم و آگاه ایران، بازیچه دست خاندان‌های زر و زور و مهره‌های سیاسی و اپوزسیون خارجی قرار نخواهند گرفت.


 • تاریخ ارسال: ۲:۳۷ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۸
 • چاپ این مطلب
 • تعداد بازدید: 2,108
 • ۱۹ نظر
 • گزارش!
 1. ستایش

  زنده باد مخالف من
  فیلم تفاوت دو رئیس جمهور / محمود احمدی نژاد در دانشگاه امیر کبیر و محمد خاتمی در دانشگاه تهران / عکس العمل بزرگان اصلاح طلبی و دموکراسی بسیار دیدنی هست.
  http://www.4visit.com/play.php?vid=1259

 2. ناشناس

  بابا این موسوی عجب ادم با ادبیه کم مونده بود بپره یقه مجری بد بخت رو هم بگیره تعجبم اینجاست که دیشب این طوری بود و سر مناظره با احمدی نژاد نفس نفس می زد ورنگش پریده بود

 3. علی

  مردم ما فهیم هستند.
  و اونهایی که خودشون رو فرد انقلابی میخوانند … چرا از رهبری اسم نمیبرند و حتی بر ضد عیشان حرف میزنندو مستند میسازند؟؟؟
  برای اینکه مردم ضعف شما را نفهمند … خود ابروی خود بردید!!!
  عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد

 4. فاطمه

  خدمت زهرا خانم عرض کنم که اون ضریب جینی که شما و دوست اقتصاد دان و همه چیز فهمتون حساب کردید، بقول خودتون مربوط میشه به سال ۸۵ که تازه سال اول دولت آقای احمدی نژاد بوده. بنابراین خرابکاری آقای خاتمی رو به دولتی که در سال اول کارش، داشته برنامه‌ریزی می‌کرده، و به آقای احمدی نژاد نسبت ندهید. همین حالا که چند ماه از به روی کار آمدن آقای اوباما در آمریکا گذشته، هنوز کارشناسان آمریکایی می‌گویند خرابکاری بوش آنقدر زیاد بوده که حداقل یک یا دو سال وقت می‌خواهد تا برنامه‌های آقای اوباما شروع کند به ایجاد تغییر در جامعه. احمدی نژاد هرکول نبوده که در عرض یکسال مملکت از بیخ و بن بدهکار به بانک جهانی را به یک مملکت گل و بلبل تبدیل کند. در ضمن همه ما داریم در این مملکت زندگی می‌کنیم، قیمت نفت هنوز در سال ۸۵ آنقدر سرسام‌آور زیاد نشده بود. یک سؤال دیگه از شما خانم اقتصاد دان ( من ادعایی ندارم چون رشته دانشگاهیم، فیزیک بوده ) دارم: پس اینهمه قرضهایی که ایران به بانک جهانی بدهکار بوده، با کدام پول در این چهار سال پرداخت شده و حالا به کمترین مقدار خود در طی ۲۸ سال اخیر رسیده است؟ در ضمن تو نمی‌تونی آدمای بالغ و عاقل را با بچه‌های کم سن و سال مقایسه کنی. احمدی نژاد پول نفت را مستقیما در دست من و تو قرار نمی‌ده که بازگشتی نداشته باشه، بلکه با اون پول سرمایه‌گذاری کرده و سود سهام را به من و تو می‌بخشد که ما هم اگه دوست داشته باشیم، می‌تونیم سود را دریافت نکنیم تا سود پولمان هم مانند اصل پول، در گردش باشد و چرخ صنعت بگردد. تازه اگر هم سود را دریافت کنیم و بقول تو خرج کنیم، باز اصل پولمان، هنوز در گردش است. یه بار دیگه تمام درسهایت را مرور کن و به سالها هم توجه کن.

 5. فاطمه

  مثل اینکه طرفداران موسوی به قر و قمیش‌ها و آرایش‌های عربی و ترکی و ولگردی تا نیمه‌های شب در خیابانها بیشتر مسلط هستند تا زبان مادریشان یعنی فارسی. باید بعرض این سری از طرفداران موسوی که سنگ ایشان را به سینه می‌زنند و بابت تعرض کاندیدایشان به مجری مناظره بسیار خوشحال هستند، برسونم که در قانون مناظره که در اول برنامه نوشته می‌شود، آمده است که هیچیک از کاندیداها نباید درباره کاندیدای غایب صحبت کنند. اینکه می‌گویند پس چرا احمدی نژاد به دولت موسوی انتقاد کرده، باید بگویم این انتقاد در حضور خود آقای موسوی صورت گرفته است و اگر هم آقای احمدی نژاد صحبت متفرقه‌ای انجام دادند، همه در مورد اشخاصی بوده که جزو سه کاندیدای دیگر نبوده‌اند اما کاندیداها را شارژ می‌کردند، بنابراین صحبتهای آقای احمدی نژاد بر خلاف قانون مناظره نبوده و نیازی به تذکر مجری ندارد. در ضمن ادب و متانت آقای موسوی در مناظره دیشب و بخصوص در ۱۰ دقیقه پایانی کاملا مشخص بود و هواداران ایشان می‌توانند افتخار کنن. موسوی نشان داد که حرف زدن درباره کسی که حضور ندارد و نمی‌تواند از خودش دفاع کند، چقدر زشت و کریه است. موشها در غیاب حریف، شیر می‌شوند.

 6. زهرا

  واقعا متاسفام برای این مردم ساده لوحی که خیلی راحت گول دروغگویی های آشکار و ریاکاری های این نامردو می خورن. چی می دونین شماها؟فقط طبق حرفای گفته شده میگین احمدی نژاد درست می گه؟واقا خودتون تحقیق کردین؟من چند ساله که دانشجوی اقتصادم.کلی تحقیق کردیم.تمام اظهارات موسوی و رضایی و کروبی صادقانه است و اطلاعات احمدی نژاد فریبکارانه.تنها شانسی که احمدی نژاد آورد این بود که درآمد نقت چند برابر شد و تونست روی خرابکاری هاشو بپوشونه.این ادعایی که می شه که تعداد طرح های این دوره چند برابر دوره خاتمی بوده,آیا رفتید محل طرحو ببینید که چه خبره؟مثل طرح های پارس جنوبی که اینقدر صداوسیما تبلیغ می کنه!یکی از دوستای خودم که رشته اش اقتصاده و ‍‍پایان نامه اش در باره ی فقر و نابرابری بود دنبال آمار مرتبط با اون از مرکز آمار بود. اما اصلا داده های خام سرشماری رو بهش ندادن و در نهایت بعد از کلی نامه بردن از اینور و اونور بالاخره داده های سال ۸۵ رو تونست بگیره. ما باهم نشستیم ضریب جینی رو با اون داده ها حساب کردیم و کاملا مشخص بود که نابرابری و فقر زیاد شده.اون الان داره با جوسازی علیه دیگران کارهای خودش رو توجیه میکنه. من نمیگم که هاشمی و خاتمی ایده آل بودند اما هیچ وقت مثل الان عقلانیت و شعور مردم به بازی گرفته نشده بو د. شما حالتی رو فرض کنید که یک ادم ناآگاه بیاد بشه رییس جمهور آیا اونوقت همه ی دلسوزهای کشور نمی یان ازش انتقاد کنن؟ واقعا مسولین قبلی همه به خاطر قدرت از احمدی نژاد انتقاد کردند؟ چرا تقریبا نصف کابینه ای که اول خود احمدی نژاد منصوب کرده بود نتونستند باهاش کار کنند؟ اکثر اونها هم در دولتهای قبلی هیچ منصب مهمی نداشتند- مثل دانش جعفری و پور محمدی و….- احمدی نژاد میخواد یک توهم توطءه توی مردم ایجاد کنه و از این طریق مظلوم نمایی کنه و رای بیاره . من کسی هستم که در انتخابات قبل هم دور اول و هم دور دوم به احمدی نژاد رای دادم اما الان واقعا میبینم که این آدم داره همه چیز رو نابود میکنه و برای رسیدن به قدرت از هیچ دروغی ابا نداره. تمام آمارهایی که گفته مخدوشه من به عنوان کسی که اقتصاد خونده و با تمام ‍آمارها و ‍پایگاه های داده ای آشنا هستم اینو میگم مثلا این دولت ادعا کرده که برای اولین بار در جمهوری اسلامی بیکاری یک رقمی شده! این کذب محض رو میدونین چه جوری درآوردن؟ تا قبل از این تعریف شاغل اینطوری بود که به کسی که بیشتر از ۱۰ ساعت در هفته کار میکرد میگفتن شاغل بعد اینا اومدن تعریف و عوض کردن و گفتن کسی که بیشتر از ۲ ساعت درهفته کار کنه شاغل حساب میشه ! و با این حساب نرخ بیکاری شد زیر ۱۰ درصد! واقعا خنده دار نیست؟
  شما یک خانواده رو در نظر بگیرید که از خودشون خونه ندارن بعد یک پول قلمبه به بابای این خانواده میدن و این پدر به جای اینکه بره برای خانوادش خونه بخره بره این پول و تقسیم کنه بین بچه هاش و بگه برین هرچی میخواین برای خودتون بخرین! بچه هاشم کلی خوشحال میشن که ما چه بابای خوبی داریم اما چند سال بعدش میفهمن که چه بابای احمقی داشتن. حکایت احمدی نژاد و مردم ایران و پول نفت همینه. مردم عادی الان نمیفهمن که چه به سرشون اومده و ما باید به هرکسی که نمیدونه بگیم
  حیف که نمیتونم بقیه چیزها-بقول میرحسین!- رو تایپ کنم وگرنه من تا شب میتونم از اشتباهات فاحش این دولت براتون بگم.

 7. ناشناس

  قربونت این چه سرود احمدی نژادی بود (سازمان ملل)اینکه رپ بود یه جوری به اطلاعشون برسونید میگن خودتون را شبیه کافرها نکنید .اساس رپ فحش است ما اونقدر بی چیز نیستیم که بیایم از یک موسیقی و مدل زشت استفاده کنیم لطفا حذفش کنید.

 8. ناشناس

  حیف شد واقعا برای اقای موسوی حیف شد اولش خوب مظلوم نمایی می کرد اما حیف که اخر برنامه خراب کرد با ان دادهایی که کشید. دلم می سوزد واقعا بازیچه عده ای شدن دردناک است چهره حقیقی اورا دیدیم این فریادها شکست او را در مناظره قبل تایید می کرد فریادی از روی شکست ان شا’الله. اقای نویسنده لطفا هر وقت از شکست انها حرف زدی یه انشا’الله بگو لطفا

 9. طرفدار عدالت

  سلام دوستان عزیز
  ب نظر خانم فاطمه کاملاَموافقم
  جمشید جم در شعر یار دبستانی من خیلی قشنگ بیان کردن که ((دست من و تو باید این پرده ها رو پاره کنه
  کی میتونه جز من و تو درد مارو چاره کنه ؟))
  واقعاَ آقای احمدی نژاد در این دوره انتخابات مورد ظلم قرار گرفتند. همین آقای موسوی چرا در انتخابات قبل شرکت نکردند؟ چون الان دیدند آقای احمدی نژاد برضد ایشان افشاگری می کنند احساس خطر کردند. من هم بودم همین احساس را داشتم. احساس خطر برای خودشان است نه برای مردم نه برای کشور
  انشاا… همیشه حق بر باطل پیروز خواهد شد

 10. طرفدار عدالت

  سلام به همه دوستان
  با نظر خانم فاطمه عزیز کاملاَ موافقم. اصلاَاز کجا معلوم که آمار جناب آقای موسوی درست باشد؟ بله اگر من هم جای این آقایون جاه طلب بودم برای خودم و برای هم دستانم احساس خطر می کردم. از همه دوستان خواهش می کنم با چشم باز انتخاب کنن.
  انشاا… که همیشه حق بر باطل پیروز خواهد شد.

 11. طرفدار عدالت

  سلام به همه دوستان
  با نظر خانم فاطمه عزیز کاملاَ موافقم. اصلاَاز کجا معلوم که آمار جناب آقای موسوی درست باشد؟ بله اگر من هم جای این آقایون جاه طلب بودم برای خودم و برای هم دستانم احساس خطر می کردم. از همه دوستان خواهش می کنم با چشم باز انتخاب کنن.
  انشاا… که همیشه حق بر باطل پیروز خواهد شد.

 12. میلاد

  معلومه که شما دلخوشا که خونه نشستاین یه دستگاه کامژیوتر خوب و یه جایه گرم و راحت و یه وضع خوب دارین میگین تورم کجاش ۲۵%‌ ؟
  آخه شما که گوشت کیلو فلان تومن نخریدین بعد رییس جمهور مملکت بخنده بگه نه اونقد نیست بییان کوچه ما بخرین من چون چند تا از دروغشاس عینا مشهاهده کرم و تحقیق کردم و همون موقع دیدم که جز کوچه ی اونا بقسه جاها گرونه دیگه هرکاریم کنم نمیتونم حرفاشو باور کنم

 13. من هم لوگوی شما را در حمایت از آقای احمدی نژاد قرار دادم به امید خدا بازم اسلام
  پیروز میشه

 14. ناشناس

  آقا مهدی از این پول هایی که احمدی نژاد بالا کشیده چقدرش به تو رسیده

 15. فرشته

  ادب مرد به از دولت او باشد… !!!
  یادتون میاد این جمله را؟!
  به بعضیا باید عرض کرد: ادب آداب دارد…
  البته جسارت نباشه من هم بعد از دیدن پایان مناظره ( مناظره که چه عرض کنم ! مجری برنامه هم نتونست هیچی نگه) آقای موسوی و کروبی برای ادب بعضیا احساس خطر کردم!!!!
  چه میشه کرد . احساس خطره دیگه . احساس خطر بری مدعی ادب…..!!!!

 16. شمیم

  آقا بهمن نباید همه را مثل هم دید. مثل این ها مانند آن سوال معروفی است که از امام خمینی(ره) پرسیدند. به امام گفتند آیا طلبه دزدهم داریم؟ جواب دادند نگویید طلبه دزد، بگویید دزدی که لباس طلبگی پوشیده است(نقل به مضمون). قضیه کروبی و بقیه هم همین طور است.

 17. bahman

  دلم برای ایران می سوزد
  چون هر که خواست کمکی به این کشور کند، با تمام توان برای مقابله با آن بر می خیزند.دیگر از هرچی روحانی متنفرم چرا که پشت آن لباس ،پشت آن هیبت مذهبی شیطانی نشسته و به فکر نقشه شومی برای ایران است روحانی ساده است،غمخوار مستمندان است اگه غمخوار بودن داشتن وضع زندگی میلیاردی و آنچنانی است ما نمی خواهیم غمخوارمان باشد باور کنید پول یک هفته پس اندازم را جمع کرده ام تا بیام کافی نت و برم تو سایت حامیان یاور ما احمدی نژاد تا این چند کلمه را بنویسم و خودم را راضی کنم .. . .

 18. هوالحی
  سلام.
  نمردیم و معنای متانت و قانون مداریشان را فهمیدیم!!!
  جگرمان خون شد از بس دندان روی جگر گذاشتیم تا وقتش برسد….
  شک دارم به همه چیزشان!
  امشب خوش درخشیدندکه:
  چو بیشه تهی باشد از نره شیر
  شغالان در آیند آنجا دلیر
  (در مثل مناقشه نیست، هست؟؟)
  یادمان باشد خداوند سرنوشت قومی را تغییر نمیدهد مگر انکه خود بخواهند.
  شهرماه به روز شد : درسی از عربی دوم دبیرستان!!!
  به امید پیروزی
  یاحق

 19. فاطمه

  متأسفم که بگم هر دو برگه‌ای که آقای موسوی در اول مناظره جلوی دوربین گرفتند، آماری بود که تا پایان سال ۱۳۸۷ بود. سؤال اینستکه چرا درباره آمار چهار ماه اول سال ۱۳۸۸ صحبتی نکردند. در ضمن برگه سومی که گفتند همان نموداری است که دیشب آقای احمدی نژاد ارائه دادند، چرا روی قسمتی که عنوان آمار را نشان می‌داد، با برگه صورتی رنگ پوشانده بودند، ولی نمودار خودشان را با عنوان آمار جینی کنار آن آمار مجهول‌الهویه گرفتند و گفتند ببینید که این دو نمودار چقدر با هم متفاوت است؟ آقای موسوی بس کنید. در ضمن شما تا دیروز کل برنامه‌های آقای احمدی نژاد را غلط می‌دانستید و از این بابت احساس خطر می‌کردید، چه شد که در اواخر مناظره، ناگهان تغییر موضع داده و گفتید: ما با برنامه‌های آقای احمدی نژاد مخالف نیستیم و فقط می‌گوییم چرا این برنامه‌ها را زودتر اجرا نکرده و همه را نزدیک انتخابات اجرا کرده. بالاخره ما نفهمیدیم که آقای موسوی برای تغییر چه چیزی کاندید شده‌اند و از چه چیزی احساس خطر کرده‌اند، زیرا فرمودند با برنامه‌های آقای احمدی نژاد مخالفتی ندارند، پس چه چیز آقای احمدی نژاد شما و دوستانتان را تا این حد عصبانی کرده است؟

موقتاً امکان ارسال دیدگاه وجود نداردمستضعفین تی وی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

فیس بوک تویتر گوگل پلاس افسران ایمیل چت

نظرسنجی

آیا شما عملکرد دولت حسن روحانی در حل معظلات اقتصادی را مثبت ارزیابی می کنید؟

 • خیر (94%٬ 409 رأی)
 • بله (6%٬ 28 رأی)

تعداد رأی دهندگان: 437
[ آرشیو نظرسنجی ]

Loading ... Loading ...

خبرنامه

برای اطلاع از به روزرسانی‌ها و دیگر اخبار مرتبط با سایت، در خبرنامه اینترنتی ما عضو شوید. توضیحات بیشتر...
پس از ارسال، پیامی به پست الکترونیک شما فرستاده می‌شود که باید روی لینکی که در پیام موجود است کلیک کرده تا عضویت شما قطعی گردد.

سامانه پیام کوتاه

جهت عضویت در سامانه پیام کوتاه بچه‌های قلم، عدد 22 را به شماره 30007227001212 ارسال نمایید.

 • آ – العالم
 • آ- پرس تی وی
 • ادواردو
 • برهه
 • پایگاه اینترنتی هیئت جوادالائمه علیه السلام
 • تا شهدا، با شهدا
 • تبیان مهدویت
 • سایت اختصاصی شهید "احمد کاظمی"
 • عمارنامه

به " بچه‌های قلم" امتیاز دهید.