بچه های قلم

رفتار خلاف امنیت ملی چیست؟

اسفند ۱۰, ۱۳۹۲ @ ۴:۱۴ ب.ظ

سید محمود نبویان چندی پیش در مورد توافق ژنو و نقاط تاریک و منفی آن مطالبی را عنوان کرد و این موضوع به مذاق دولتی ها خوش نیامد و از او به خاطر این سخنرانی به اتهام اقدام خلاف امنیت ملی! شکایت کرده اند.

چرا بعضی ها هرآنچه و هر آنکس را که از آنها انتقاد کند را یا تخریب می کنند یا به دادگاه می کشانند!!
اگر دولت واقعاً عملکرد خود را در موضوع هسته ای قابل دفاع می داند، چرا اجازه نقد منصفانه و مناظره دو طرفه درباره آن را نمی دهد؟

در این بین باید دید رفتار خلاف امنیت ملی چیست؟

۱ ) آیا این که آقای روحانی در گفت‌وگوی تلویزیونی گفت که خزانه ما خالی است، خلاف امنیت ملی نیست؟
۲) این که آقای ظریف در دانشگاه تهران گفت آمریکا می‌تواند با یک بمب، سیستم دفاعی ما را از بین ببرد، خلاف امنیت ملی نیست؟
۳) در ماه‌های اخیر موضع‌گیری‌های غیر قاطع دستگاه سیاست خارجی ما سبب شد که آمریکایی‌ها مرتب به غرور ملی ما جسارت کنند، این خلاف امنیت ملی نیست؟
۴) اینکه دولت، وزرای فتنه‌گر را به مجلس معرفی کرد، آیان این خلاف امنیت ملی نیست؟ آقای میلی‌منفرد که در ماجرای فتنه ۸۸ دستگیر شد، الان معاون آموزشی وزارت علوم است، یا آقای توفیقی که پس از انتخابات سال ۸۸ گفت نظام رأی ۲۴ میلیونی موسوی را ۱۱ میلیون اعلام کرده است، این‌ها خلاف امنیت ملی نبود؟
۵) اینکه آقای ظریف در مقابل رژیم صهیونیستی نرمش نشان می‌دهد و مسئله قدس را به یک مسئله فلسطینی تقلیل می‌دهد و او می‌گوید که خود فلسطینی‌ها باید مسئله کشورشان را حل کنند، خلاف امنیت ملی نیست؟
۶) تضعیف بودجه دفاعی کشور که به بنیان دفاعی ما ضربه وارد می‌کند، خلاف امنیت ملی نیست؟
۷) آیا تحریک قومیت‌ها خلاف امنیت ملی نیست؟
۸) آیا انتشار تصویر فردی که با وهابیت، ارتباط تنگاتنگ دارد در صفحه اول یک روزنامه دولتی خلاف امنیت ملی نیست؟
۹) پخش فیلم‌های حامی فتنه سال ۸۸ در اکران عمومی جشنواره امسال، خلاف امنیت ملی نیست؟
۱۰) آیا تحقیر و ذلیل کردن مردم در صف توزیع کالا خلاف امنیت ملی نیست؟
۱۱ ) آیا تحقیر و توهین‌های مکرر جان کری و دیگر مقامات کاخ سفید به مردم کشورمان که نتیجه رویکرد جدید مقامات سیاست خارجی کشورمان است، خلاف امنیت ملی نیست؟
۱۲) اینکه نشریات منتقدی مانند ۹ دی و وطن‌امروز به‌خاطر انتقاد از دولت، تذکر می‌گیرند و نشریه منتقد دیگری تعطیل می‌شود، خلاف امنیت ملی نیست؟ اینکه هر کس که در نقد دولت مطلب بنویسد، سعی در خفه کردن او دارند، خلاف امنیت ملی نیست؟