صفحه اصلی
شبکه های اجتماعی
yahoo google aparat twitter facebook
audio
upload

ابزارک ها

ابزارک

زمانه‌ی عجیبیه.
یادمه از کوچکی هر وقت شخصی را با لباس مقدس روحانیت که همان لباس پیامبر(ص) است می‌دیدم، ناخودآگاه احساسی مملو از احترام و معنویت به سراغم می‌آمد و فکر می‌کردم که هرکه در این لباس است… .
اما هرچه بزرگتر شدم و آدم‌های دور و برم را بیشتر دیدم و شناختم، فهمیدم که همیشه هم این‌گونه نیست و هستند کسانی که در لباس پیامبر، تیشه به ریشه دین محمدی می‌زنند!
کاری هم به امروز و دیروز ندارد، از زمان رحلت حضرت رسول(ص) تا به امروز افراد زیادی در لباس دین به اسلام ضربه زده‌اند. از ابوموسی اشعری‌ها و ماجرای حکمیت بگیر، تا دوران معاصر و منتظری‌ها و اشکوری‌ها و… و امروز صانعی و کروبی!
و وقاحت کلامشان به جایی رسیده که بعضی‌شان با یدک کشیدن عنوان آیت الله و مرجعیت شیعه! دیروز از قاتلین و منحرفین حمایت می‌کردند و از قائم مقامی رهبری عزل می‌شوند [شیخ ساده لوح منتظری] و امروز زبان به فحش و تهمت و دروغ باز می‌کنند! و مسلمانی را تهمت حرامزاده‌گی می‌زنند [شیخ یوسف صانعی].
البته از تعاملات و قرابت سیاسی و فکری صانعی با برخی افراد معلوم الحال مانند میر حسین موسوی [که در همین سخنرانی نیز به آن اشاره کرده است] چیزی جز این نیز انتظار نیست! با این تفاوت که اگر این حرف از زبان موسوی یا هر شخص دیگری زده می‌شد، زیاد باعث تعجب نبود، ولی شنیدن آن از زبان یک آیت الله! و مرجع تقلید…
و وقتی خود من با دفتر آن مرجع!!! تماس گرفتم و اعتراض کردم و توضیح خواستم، باران توجیهات و فرافکنی‌ها بود که باریدن گرفت. شنیدن صحبت‌های یکی از اعضای دفتر صانعی در رابطه با این موضوع، دارای نکات مهمی است که توصیه می‌کنم حتماً گوش کنید.
همچنین وظیفه شرعی و اخلاقی حکم می کند که همگی با تماس تلفنی با دفتر شیخ یوسف صانعی یا ارسال ایمیل و پیامک، نسبت به این اقدام هتاکانه واکنش نشان داده و در راستای فرضیه امر به معروف و نهی از منکر اقدام کنیم.
– آدرس و تلفن‌های دفتر یوسف صانعی در شهرهای مختلف. +
– ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۷۹۶۰ مربوط به دفتر صانعی.
همچنین از مراجع تقلید، علما و دیگر روحانیون معزز و مکرم انتظار می‌رود تا نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نباشند.

و در پایان یادمان نرود که: "ادب مرد، به ز دولت اوست"!!!

دانلود فایل‌های مرتبط:
.: دانلود فایل صوتی تماس تلفنی سایت بچه‌های قلم با دفتر یوسف صانعی در تهران و پاسخ مضحک یکی از اعضای دفتر.
   کیفیت خوبکیفیت معمولی.
.: فیلم و فایل صوتی اهانت شیخ یوسف صانعی به محمود احمدی نژاد.
   فیلم: سرور۱ – سرور۲  / صوت
.: متن کامل سخنان موهن شیخ یوسف صانعی در تخریب دولت و اهانت به احمدی نژاد. +

مطالبی از همین دست:
.: حرامزاده و یک سوال ساد‌ی ساده‌ی ساده از سبزها! +
.: بیانیه شماره ۳ جمعی از طلاب و فضلای قم در معرفی عوامل فتنه. +
.: شیخ یوسف صانعی، امام جماعت مسجد ضرار. +
.: یک دلیل ساده برای نقض مرجعیت صانعی. +
.: نگاهی به توضیحات دفتر صانعی درباره توهین به احمدی نژاد. +


 • تاریخ ارسال: ۲:۲۱ ق.ظ - شنبه ۱۳۸۸/۰۵/۳۱
 • چاپ این مطلب
 • تعداد بازدید: 4,191
 • ۹۸ نظر
 • گزارش!
 1. بسم الله/ طاعات و عبادات قبول/ با «افطاری به یاد ماندنی» با حضرت آقا بروزم … یا حق

 2. هومن

  سلام من می خواهم چند تا نکته را متذکر بشوم :
  ۱ اولا کار آقای صانعی ۱۰۰% اشتباه و غلط بوده است زیرا تهمت زنا زده است و اگر گسی تهمت دروغی زنا بزند حد و کفاره دارد و تازه اگر آیت ا.. و بالاتر به قولی مرجع تقلید باشد که دیگه چه عرض کنم
  ۲- بنده با وجود اینکه زیاد به احمدی نژاد دلخوش نیستم و معتقدم آنطوری که حرف می زند نیست چه در کارهایش و چه در برنامه هایش و ایشان در حد مردم بزرگ ایران نیست ولی باید این را بپذیریم ایشان رئیس جمهور با پشتوانه ۲۴ میلیون رای می باشدو تقلبی که موسوی بیان میکند صحت ندارد( لااقل در شهر خودم)
  ۳- فاطمه خانم بنده عرض کنم رهبر ما واقعا کاری سخت تر از امام خمینی دارد انجام میدهد با توجه به این همه مشکلات و دو دسته گی ها و این همه مدعی و کسانی که منتظر فرصت هستند هر چه بیشتر از این انقلاب سهم ببرند و غیره…..
  به نظر بنده حقیر بیاییم گول اسم ها و القاب و من یار امام بودم و من انقلابی هستم یا من آیت اله هستم را نخوریم و با چشمان باز به اتفاقات نگاه کنیم و اگر کاری اشتباه صورت گرفته بگوییم اشتباه است و در صدد توجیه آن بر نیاییم

 3. فاطمه

  یعنی ۲۴ میلیون نفر توی این کشور، با آزادی اراده رئیس جمهور خودشونو انتخاب کردند. اونا با آزادی اراده، اینکار رو کردند. چرا شما به انتخابشون احترام نمی‌ذارین؟ معلومه که شما دنبال آزادی اراده، فقط برای خودتون می‌گردین. این یعنی دیکتاتوری. هر چیزی اگه برای شما باشه، خوبه. آره؟؟

 4. ناشناس

  سلام
  امروز من هم یک سبز هستم میدانید چرا ؟
  چون اولا در بطن اعتقادات سبز ها این موضوع نهفته است که حکومت از آن مردم است و هیچکس حق ندارد به نام خدا این حق مسلم را از انسان دریغ کند .
  چون سبزها برایشان فرقی ندارد که شما چه دینی یا مرامی دارید و همینکه انسان هستسد و خواهان حق و عدالت با شما همرزم میشوند
  سبزم چون سبز ها به دنبال آزادی اراده ای میگردند که خداوند آن را بهشان ارزانی کرد اما غاصبانی آمدند وبا مغبون کردن قشر بیسواد این حق را از آنها گرفتند
  شما مطمئن باشید که هرگز و هرگز جنبش سبز دیگر در ژیشبرد اهداف سیاسیش از روحانیون به واسطه ی روحانی بودنشان تبعیت نمیکنند اما اگر روحانیون بخواهند میتوانند به دنبال این جنبش حرکت کنند

 5. ناشناس

  ن فیلمشو دیدم با این فیلم فرق داره اینا مونتاژ کردن موضوع چیز دیگه ایه

 6. داداشی

  به نام حق
  سلام بر بر و بچه های قلم . احوالات شریف ؟
  و اما بنده حقیر اعلا می دارم که این بابا (شیخ صانعی ) هر چه هست مجتهد نیست . طرف قاطی داره. در مرام ما این دور از مردانگی است که نمک بخوریم و نمک دان را بکوبیم به دیوار . این اقا نه نمک میشناسد نه نمکدان را میبیند و نه این دنیا و نه اخرت را . خوشا به حال کسانی که مقلد ایشان هستند .

 7. ناشناس

  سلام،
  فقط یک چیز می خواستم بدونم، حرف آخر آیت الله صانعی چه معنایی می تونست داشته باشه؟ یعنی آیا ایشان می خواست بگه که احمدی نژاد امام زمان رو می بینه ولی از حروم زادگیشه که دروغ میگه؟! پس اگه این نیست، چه ربطی داره که حنث قسم کفاره داره و احمدی نژاد حروم زاده است. خیلی بی ربط به نظر نمی آد ؟ فهمیدن این جملات خیلی ساده است. در ضمن تمام سایتھایی که این نسبتھا رو به آیت الله صانعی دادند، وسط کلام ایشان یک کلمه را حذف کرده اند، یعنی کلمه «گفت که» را. اصل کلام ایشان بطور کامل این گونه بوده است. «در مجلس در مقابل قرآن به خدا سوگند می خورند این هم کفّاره داره هم حنثش معصیت کبیرس. اون وقت چطور روز از نو روزی از نو؟ گفت که این از حرومزادگیشه دروغ می گه! والا امام زمان رو می بینه.»
  لذا می بینیم که این کلام آخر ناظر به اون داستانی است که در بین سخنان ایشان ایراد شده است.
  واقعاً متاسفم برای کسانی که فقط تا جلوی بینی خودشون رو می بینند. جالب اینکه ادعاشون ھم میشه که خیلی بی طرفانه دارند حرف می زنند یا فکر می کنند.
  اصلاً چطور به ذھنشون خطور کرده که ایشان می تونه این طوری صحبت کنه یا به کسی تهمت بزنه. در قرآن داریم که «و لا تنابزوا بالالقاب» و آنچه که مسلمه اینه که ایشون خیلی بیشتر از من و شما با قرآن و سیره پیامبر آشنائی داره. وقتی امام و مقتدای ایشان یعنی امام خمینی شاه را بصورت محمد رضا خطاب می کرد، از ایشون که خیلی بهتر از دیگران با سیره و رفتار حضرت امام آشنائی دارند، نمی شود توقع داشت که غیر از این روش رفتار کنه.
  ضمناً خاک تو سر هر کسی که با نفهمی کامل با پخش این تهمت ھا بیشتر مردم رو مجبور می کنه که کلمه «حرامزاده» رو در کنار اسم «احمدی نژاد» قرار بدھند.
  ای کاش روزی می آمد که قفل از روی ذھنھا برداشته می شد و با فکر باز تر به مسائل و امور اطرافمون توجه می کردیم.
  در مکالمه طولانی که جناب ثابتی در وبلاگ خود گذاشته اند و شاید غرض ایشان از ضبط و پخش این تلفن که به دفتر ایشان در تهران شده است، این بوده که مچ گیری یا نقطه ضعفی پیدا کنند، ولی باز ھم تیر شان به سنگ خورده و چقدر با متانت و وقار جواب دریافت کردند. بارک الله به مسئولین دفتر آیت الله صانعی. البته این نوع رفتارھا از امثال جناب آقای ثابتی بر گرفته و ناشی از مقتدایشان یعنی ھمان فرد مورد تنازع می باشد که مانند انسانھای عقده ای و عقب افتاده بدنبال پرونده سازی می باشند، تا در فرصت مناسب علیه طرف استفاده کنند.
  نکات زیادی در این مکالمه تلفنی وجود داشت که نمی توانم به تک تک آنھا بپردازم. ولی آنچه بیش از ھمه چیز نمود و موجب افسردگی می شد، تکرار و پافشاری و عدم توجه به حرفھای طرف مقابل بسیار نمود بیشتری داشت.
  جالب آنکه در ھمان صحبتی که ایشان از آیت الله صانعی پخش می کنند به جمله ھای حذف شده توجه نمی کنند و اینکه دیدن امام زمان در آخر کلام به چه معنی می تواند باشد.
  در آخر درمورد کامنتھایی که در مورد دین فروشی و غیره چیزی نوشتند باید عرض کنم که دین فروشی اینه که پول نفت بگیری و ساکت بشی نه اینکه دفاع از مظلوم دین فروشی باشه. اون دهخدا ھم میگه که در کهریزک جنایت شده و باید بسته بشه یا در کوی دانشگاه جنایتھای فجیعی انجام شده، اونوقت با وقاحت کامل می آیند و می گویند این جریانات نیز توطئه بیگانگان بوده است. در حالی که سرتیپ رجب زاده می گوید تمام بازداشتی ھا که به کهریزک فرستاده شدند با حکم قضایی بوده است.
  خاک تو سرتون از اون اولش گرفته تا آخرش که حتی نمی تونید تصمیم بگیرید که به گردن چه کسی بیاندازید. و دم دستی ترین چیز، ھمان «بیگانگان» ھستند.
  یکی نیست بپرسه که توی نماز جمعه اعلام می کنند که ھمه این حادثات زیر نظر انگلیس خبیثه و الآن که گندش در آمده می گویند ھیچ شاهدی پیدا نکردیم که اینھا عامل آمریکا و انگلیس باشند.

 8. زهرا

  واقعا عالی نوشتی فاطمه جان

 9. فاطمه الف

  ۱- ایراد گرفتن با تهمت زدن و فحاشی کردن، از زمین تا آسمون فرق داره. ۲- وای بر کسانیکه به اسم آزادی، دین را زیر سوال می‌برند. وای بر مردمی که برای بدست آوردن صندلی قدرت، به اعمال زیر دست یازند: دروغ پردازی، جعل اسناد، ساخت نمودارهای جعلی و چسباندن برچسب بر روی عنوان آن نمودارها، ساخت سی‌دی‌های مخرب علیه رقیب، حضور در استادیوم‌های چند هزار نفره و فحاشی دست جمعی، سو ء استفاده از خاندان سیادت، یعنی اهل بیت نبی مکرم اسلام و فرزند بزرگوارشان حضرت حجت که درود خدا بر ایشان باد، بستن سبز سیادت به سر و گردن و دم سگها، خانمهایی که یقه‌ی مانتوهاشان را باز می‌گذاشتند تا با نمایان کردن رنگ سبز …. شان، ارادت خود را به مهندس ….. بیش از پیش نشان دهند، دخترکان و پسرکانی که تا نیمه‌های شب به بهانه‌ی حضور در ستاد سید، در هم می‌لولیدند، و بعد از انتخابات، فحاشی کردن بر روی پلاکاردها و پارچه‌ها( خس و خاشاک تویی دشمن این خاک تویی …. و صدها دروغ دیگر) در حالیکه تظاهر به راهپیمایی در سکوت می‌کردند، فحاشی به ولایت فقیه در بهشت زهرا ( …. برو بمیر، جای باباتو بگیر و …..و توهین‌هایی از این دست)، شکستن و از بین بردن اموال عمومی تا جاییکه بازار یان از ترسشان تعطیل کردند اما این اوباشان آن تعطیلی را به حساب همراهی بازار یان با خود گذاشتند. همه‌ی اینها به اسم یار امام بودن، و زنده کردن افکار امام، و افراشتن پرچم پر افتخار ایران و اسلام در جهان، صورت گرفت. کسانیکه با طرد شدگان همان امام به حشر و نشر پرداختند. کسانیکه اعترافات شکست خوردگانشان را به حساب خوردن قرص و شکنجه می‌گذارند. کسانیکه حامیانشان، صهیونیستهای بچه‌کش و آمریکاییهای غارتگری هستند، که روزی امام زمان، طومارشان را در هم خواهد پیچید. حال که به جامعه مینگرم می‌بینم که اگر به فرض، خود حضرت هم بخواهند ایرادی به مهندس …. بگیرند، چه زیادند منتظران و شیفتگان حضرتش که زبان بر گستاخی بر آورند، کسانیکه تاب تذکر ساده‌ی یک مجری را در یک مناظره نداشتند، در برابر آن حضرت هم تاب نیاورده و شمشیر فحاشی را از رو خواهند بست. پناه میبرم به خدای متعال از شر این حرمت شکنان.

 10. علی

  سلام یه سوال آیا صداو سیما مراسم رای اعتماد به وزرای پیشنهادی را به طور زنده از سیما پخش می کند ؟اگر نه شما هم پیگیری کنید تا این امر اتفاق بیافتد

 11. مقداد

  وای بر دیندارانی که به نام دین دست به خون بیگناهان میبرند وبرای ۲ روز حکومت کردن بر مردم مخالفانشان را به اسم دین از بین میبرند. زمانی میگفتند در صف معاندان با حضرت حجت(عج) کسانی خواهند بود که به ظاهر دیندارند و حتی سالیان سال منتظر ظهوربوده اندبا خود میگفتم مگر میشود کسی با این شرایط دشمن آقا شود؟ حال که به جامعه مینگرم میبینم که اگر به فرض خود حضرت هم بخواهند ایرادی به دکتر … بگیرند چه زیادند منتظران و شیفتگانشان حضرتش که زبان بر گستاخی بر آورند و شمشیر جهل و خرافه را از رو برایشان ببندند. پناه میبرم به خدای متعال از شر این حرمت شکنان.

 12. نجمه

  احتمالا این آقا هم مرجعیتشو از همون جایی که زهرا رهنورد گرفته, گرفته

 13. فاطمه الف

  سلام به همگی! من می‌خواستم در جواب آقای علیرضا بگم که شما لطف کنید مغز متفکر خودتون رو دو دستی بچسبید که داره از دست میره. حجاریان رو می‌گم، همونی که امروز رسما بخاطر تمام دروغ‌ها و خیانت‌هاتون از ملت ایران، عذرخواهی کرد! در ضمن مطمئنم که شما حتی یکبار هم به خودتون زحمت ندادید که محض رضای خدا، سخنرانی احمدی نژاد را یکبار بشنوید. می‌دونم تقصیر خودتون نیست. همونطور که موسوی مثل طوطی، حرفایی رو که بهش دیکته می‌کردن رو تکرار می‌کرد یا رو خونی می‌کرد، شما هم همون چیزی رو که مرادتون، از سخنرانی احمدی نژاد، پیچونده بود و وارونه کرده بود را مثل طوطی تکرار می‌کنید. در ضمن فرموده بودید : “به اطرافتون واقع بینانه به دور از تعصب جاهلانه پدرانتون نگاه کنید” من یه سوال دارم. منظورتون از اطراف، همون سایت اون آقازاده نیست؟!! یا شایدم قلم نیوز؟! اتفاقا امروز نگاه کردم. اون آقازاده، ادعای کرمی در دادگاه رو تکذیب کرده بود. اما چقدر تکذیبیه‌اش جالب بود. اول تکذیبیه، ۲ میلیارد رو تکذیب کرده بود، بعد آخر تکذیبیه گفته بود اگه ۲ میلیارد منو میگین، فلان میلیارد شهرداری رو هم بگین. ما که بالاخره نفهمیدیم اون ۲ میلیارد رو برداشته بود یا نه!!!!! اگه برنداشته، پس چرا آخرش ۲ میلیاردش رو با فلان میلیارد شهرداری، مقابل به مثل می‌کنه؟!!!! در ضمن ولی امر من فرمودند راهپیمایی بدون مجوز، اگه انجام بدید، عواقبش بعهده‌ی خودتونه. ایشون درست فرمودند چون هر کسی مسئول اعمال خودشه، درست مثل قیامت. دلیل نمی‌شه تو هر بی قانونی که دلت خواست بکنی، جون خودت رو بخطر بندازی، بعد بگی چرا حکومت مواظب من نبوده. در ضمن بسیجیها هم در این اغتشاشات، کشته شدند. چرا شما فقط خودتون رو مردم می‌دونید؟! اون بسیجیها رو کی کشته؟! یه چیزی هم به اونایی که از صانعی دفاع می‌کنن، می‌خوام بگم. توهینی که صانعی به زبون آورده، خطاب به هر کسی که گفته، باید بدونه که توهینش فقط به اون شخص نبوده. صانعی باید جواب مادر اون شخص را در قیامت بده. (زنی به خدمتکارش توهین کرد و پیامبر اکرم فرمودند که روزه‌ات باطل شد، چون فحاشی کردی) . آدمی که توهین می‌کنه، باید اسمش را بدون هیچ پیشوندی، بکار برد، حتی با کلمه‌ی ” آقا ” ، چه برسه به القاب بزرگتر، که شایسته‌ی هر کسی نیست.

 14. ناشناس

  از وبسایت شما به خاطر توهین به مرجعیت شیعه شکایت خواهد شد %

 15. شیما

  بگ………م؟؟؟؟؟ نه بگ……..م؟ این آقای زر…….نگ علاقه شخصی و خا……..صی..به خانم آجرلو دارن

 16. شیما

  بگ…….م؟ از آقا احمدی نژاد ب……عیی….ده که آقای ر……..هبرو زی……ر سوال ببرن

 17. شیما

  کسی که معنی سیدی رو نمیدونه خودشم سید میدونه شال سبز میندازه بایدم ندونه که در برابر میر حسین موسوی چطور مودب باشه

 18. شیما

  شما انقدر قدرت مستتون کرده که افراد مظلوم که خونشون ریخته شده هیچ اهمییتی نداره براتون

 19. علیرضا

  شما اعتقادی به مردم سالاری ندارید فقط از مردم سالاری هوچی گری برداشت کردبد.اون متفکرتون دکتر عباسی که حتی سردار رحیم صفوی در موردش گفته بوده این آقا مغز بیمار دارد را به عنوان ایدئولوژیست مطرح می کنید؟!ادب مرد را از خس و خاشاک احمدی نژاد یاد بگیرید.ادب مرد را از احمدی نژاد یاد بگیرید که می گوید شما اندازه ی بزغاله هم درک و شعور ندارید.ادب مرد را از ولی امرتان یاد بگیرید که مردن مردم در خیابان ها را گناه خودشان می داند.اگر شده یک بار سخنرانی پدر مادر ما متهمیم شریعتی را بخوانید.تو این ماه مبارک کمی به اطرافتون واقع بینانه به دور از تعصب جاهلانه پدرانتون نگاه کنید.

 20. علیرضا

  شما اعتقادی به مردم سالاری ندارید فقط از مردم سالاری هوچی گری برداشت کردبد.اون متفکرتون دکتر عباسی که حتی سردار رحیم صفوی در موردش گفته بوده این آقا مغز بیمار دارد را به عنوان ایدئولوژیست مطرح می کنید؟!ادب مرد را از خس و خاشاک احمدی نژاد یاد بگیرید.ادب مرد را از احمدی نژاد یاد بگیرید که می گوید شما اندازه ی بزغاله هم درک و شعور ندارید.ادب مرد را از ولی امرتان یاد بگیرید که مردن مردم در خیابان ها را گناه خودشان می داند.اگر شده یک بار سخنرانی پدر مادر ما متهمیم شریعتی را بخوانید.تو این ماه مبارک کمی به اطرافتون واقع بینانه به دور از تعصب جاهلانه پدرانتون نگاه کنید.

 21. .

  چرا من می خوام فایلو باز کنم ازم سریال نامبر می خواد؟

 22. شیما

  می دونید خانم اجرلو وزیر پیشنهادی اموزش و پرورش متهم ردیف ۷ پرونده پالیزدار است وپرونده ایشان هنوز در قوه قضایی هست

 23. رضا

  نشاشیده شب درازه.شب درازاست و قلندر بیدار.جوجه را آخر پاییز میشمرن. تقدیم به طرفداران موسوی (۵ساله از تهران)

 24. فریال

  فاطمه خانوم اومدم ازتون عذرخواهی کنم به خاطراین این که اسمتون رواشتباه نوشتم(به جای فاطمه نوشتم باطمه)اخه توتاریکی می نوشتم قاطی کردم.

 25. موج سبز

  فقط اومدم بگم … راجع به سخنرانی آیت الله صانعی تجدید نظر کن … چون من اونجا بودم و واقعا اینطور که شما فکر می کنید نبود.
  قضیه از این قرار بود :
  آیت الله صانعی یه داستانی تعریف کرد بدین شرح (البته من به زبون خودمونی می گم) : یه روز شخصی به یکی از دوستاش می گه من یه استادی دارم که امام زمان رو می بینه . دوستش می گه بریم از خودش بپرسیم . میرن پیش استاد و از استاد می پرسه می گه شاگرد شما اعتقاد داره که شما امام زمان را می بینید. استاد به شخص می گه نه بابا من کجا امام زمان را می بینم . شاگرد از روی ناراحتی به دوستش می گه : این حرومزاده می بینه ولی داره دروغ می گه.
  حالا با یه کات کردن فیلم و چسبوندنش به ته سخنهای صانعی می خواین چی را برسونید ؟؟؟؟

 26. موج سبز

  سلام و صبح بخیر
  من دوباره اومدم … و اینبار آخرین بار که میام .
  اگه چیزی گفتم ناراحت شدین معذرت … چون قصد هر دوی ما تبادل نظر بود و من از این امر استفاده کردم . امیدوارم ایران به سوی پیشرفت طی مسیر کنه با سرعتی بیشتر نه این سرعت لاک پشتی .
  چون ایران پتانسیلش رو داره که با یه برنامه ۲۰ ساله بتونه پیشرفتی چشمگیر داشته باشه .
  جایی که صنایع ما وابسته به کشورهای اروپایی و آسیایی نباشه … جایی که جوونای این مملکت چرخ این مملکت رو بچرخونن … جایی که به این جوونا بها داده بشه تا سرزمین مادری را ترک نکنن و راهی دیار غربت نشوند …
  به امید آن روز … یا حق .

 27. فریال

  باطمه جان اگه به اینه بودن خیلی هاکه توبسیج بودن وبه خاطردفاع ازمردم کشته شدن پس بایدجوابگوی اونهاهم بوهرچی باشه اوناهم جز’همین مردمن.
  اگه ولایت ونظام ودولت واین چیزاروهم قبول داشته باشیدمسئله ی صداوسیماهم براتون حل می شه.
  وامادرمورددادگاه اگرازاون افرادی هستیدکه به اعترافات عقیده نداریدومی گیدبه اندازه ی کافی مدرک هست بایدبگم زندان یه جاییه که ادم توش تنهاست خودشه وخدای خودش بازجوهایی هم که سراغش میرن اون قدرباهاش بحث می کنندتاطرف روبه سکوت وادارکنندهمین چیزهاوفکرکردن به این هااون هم توتنهایی باعث می شه یک نفراعتراف کنه نه به بادکتک گرفتن که الان همه فقطبلدن اینوبگن.شمامطمئن باشیدکسی باسران ودولتمردان کاری نداره ولی نمی تونم قول بدم با اشوبگران عادی مثل اونابرخوردمی شه به هرحال اوناهم هیچ فرقی باافراددیگه ای که توزندان هابه سرمی برندندارند.پس بایدمثل مردم عادی ازشون اعتراف گرفت.
  وشمااقاهادی:کسی نگفته این جامخصوص هم چین ادمایی هست درضمن قرارنیست دولت وبسیج وکارهاشونوپاک نشون بدیم چون خودمردم اون قدراحمق نیستندکه نفهمندضمن این که هیچ دولتی بدون کم وکاستی نبوده ونیست مگردولت امام زمان که هنوز….این جااگرهم مطلبی گفته می شه درمقابل اظهارنظرات دیگرانه.نه به خاطرچیزدیگه ای.

 28. سارا

  در حکومت دینی منشا’مشروعیت حکومت الهیست و حاکمیت نشا’ت گرفته از اراده ذات باریتعالی و پرتوی از ولایت الهیست ولی در مقابلش اندیشه های سکولاریستی و یا نظامهای لائیک منشا’ مشروعیت را را’ی بیشتر مردم میدونن.

 29. سارا

  چونکه اگر رهبری به سمت خود کامگی بروداعتبار و مشروعیت حاکمیت او نابود میشه

 30. سارا

  به نظر من حکومت دینی با حکومت تئکراسی فرق میکنه چونکه حکومته دینی در چارچوب اصول و مبانی بایدونبایدهاست و حاکم حق ندارد هرطوکه خواست جامعه را اداره کند و با حکومت دیکتاتوری هم کاملا متفاوته

 31. سارا

  میشه درباره الهی بودن حکومت تبادل نظر بشه؟

 32. سارا

  میشه درباره الهی بودن حکومت تبادل نظر بشه؟

 33. هادی

  برای آخرین بار سلام…..
  اعتراف میکنم که یادم رفته بود که این سایت برای کسانی هست که اصولا میخواهند این دولت و حکومت رو پاک و منزه از هر گاه و اشتباه و خطایی جلوه بده…. به هر حال شما میتونید به پشتوانه حمایت هایی که دارید به این رویه ادامه دهید….ولی در عصر ارتباطات و مبایلهای دوربین دار واقعا روزگار سختی رو میگذرانید… خداحافظ

 34. هادی

  برای آخرین بار سلام….
  اعتراف میکنم که یادم رفته بود که این سایت برای کسانی هست که اصولا میخواهند این دولت و حکومت رو پاک و منزه از هر گاه و اشتباه و خطایی جلوه بده…. به هر حال شما میتونید به پشتوانه حمایت هایی که دارید به این رویه ادامه دهید….ولی در عصر ارتباطات و مبایلهای دوربین دار واقعا روزگار سختی رو میگذرانید… خداحافظ

 35. فاطمه

  ببین فریال اگه تو حرفشو میزنی من دیدم. مهم نیست که تو باور میکنی یا نه . همونطور که سه ماه پیش یه هو چشمم باز شد و هویت واقعی بسیج رو دیدم تو هم میبینی. مردم عاقلند. همشون صداو سیما رو میشناسند. همه شون معنی دادگاه فرمایشی رو میدونن. همه شون عزیز از دست دادن. بهتره یه کم پای درد دلشون بشینی. نکنه اونا هم عوامل بیگانه اند؟

 36. هادی

  نمیشه منکر شد که افرادی از هر دو طرف هستند که واقعا به حرفی که میزنند اعتقاد دارند. به هر حال زمان خیلی چیزها رو روشن میکنه. به هر یادمون باشه که به عنوان یک شخص در هر موقعیتی که هستیم رضای خدا را در نظر داشته باشیم که نهایتا باید به او جوابگو باشیم.

 37. فریال

  موج سبز:من نگفتم همه چیزرومی دونم چه بساکسانی هستندکهفرزندشهیدن همسرشهیدن خانواده ی شهیدن ولی چیزی ازشهیدنمی دونندحتی همسران خیلی ازاین شهدای معروفی که مامی شناسیم.درضمن من نگفتم نداازعوامل بیگانه بودمن گفتم کسانی که اونوکشتندازعوامل بیگانه بودندفکرمی کنم منظورم روبدمتوجه شدید.
  وامادرموردسوالتون که پرسیدیدمگه میشه شهیدباکری روباحضرت علی مقایسه کرد؟اگرنظرمنوبخواین بله می شه مقایسه کرد.مگه غیرازاینه که وقتی کسی خیلی بخشنده هست وبسیارساده زندگی می کنه می گیم طرف علی وارزندگی می کنه خب این خودش یه مقایسه هست.
  یاکسی که خیلی صبوره می گیم صبرایوب داره.ویلمگه نشنیدیدکه درموردشهیدهمت می گن مثل امام حسین سرش ازبدنش جداشد خب این مقایسه هست امااین که چرامی گم افرادعادی رونبایدباشهدااشتباه گرفت به خاطراینه که شهداعالم دیگری داشتنداگرهمت روباامام حسین (ع)مقایسه می کنیم به خاطراینه که حسین وارزندگی کردوحسین واربه شهادت رسید.حداقل همه ی این هاتوی زندگیش پیدابود.
  ×××××××××××××××××××××××××
  واماشمااقاهادی:قبلاهم گفته بودم بسیج این دوره متفاوت ازاوران جنگ شده….اونم به خاطراینه که اون قدرزیاده روی می کنندکه ازطرف دیگه کم میارن ولی اینم گفتم که نمی شه این مشکل روبه کل بسیج نسبت بدیم پسرعمه ی خودم مثلاعضوبسیجه ولی من یه ذره هم قبولش ندارم چون هیچیش به بسیجی نمی خوره .ولی به خدابسیجی داریم ماه.چراشمافکرمی کنیدهمشون مثل همند؟؟؟؟؟؟
  کی بودکه تواین مملکت بسیج روخراب کرد؟
  من خودم عضوبسیج دانش اموزی بودم ولی به محض این که وارددانشگاه شدم بسیج روکنارگذاشتم نه به خاطراین که قبولش نداشتم به خاطراین که محیط وفضای بسیج دانشگاهمون رونپسندیدم…یه سری جوون خشک وتندرو.من دوست دارم بسیج درعین صفای معنویش شادابی وسرزندگیش روهم حفظ کنه.برای همین ترجیح دادم جای دیگه ای عضوشم منظورم این بودکه هنوزم هستن بسیجی هایی که درعین مثبت بودن به ادم روحیه بدن نه این که خشک بازی دربیارن.
  امادرمورداقدام بسیج دراغتشاشات به نظرمن کاربسیارقشنگی بود.من به شخصه احساس ارامش می کردم هروقت که اونهاروتوخیابون هامی دیدم ودرواقع احساس غرور.

 38. موج سبز

  سلام دوباره .
  چرا همیشه فکر می کنی همه چیز رو می دونی ؟؟؟ من شهید نمی شناسم ؟؟؟ من که ۲ تا از پسر عمه هام شهید شدن ؟؟؟ من که دائی ام از فرمانده های جنگ بوده ؟؟؟ من که پسر عمه ام فرمانده بوده ؟؟؟
  حالا یه سوال می پرسم . مگه حمید باکری و دکتر چمران را می شه با حضرت علی (ع) مقایسه کرد ؟؟؟؟ ( به این مثال توجه کن تا بفهمی نمی شه هر کسی را با شخص دیگه ای مورد سنجش قرار داد) .
  ندا هر کی بود برای خودش آدم بود … ما زنده هستیم تا شرافت انسان ها را پاس بداریم نه اینکه اونا را عاملین بیگانه خطاب کنیم …
  اگر واقعا عامل بیگانه بوده باید به جاش محاکمه می شده نه اینکه بهش انگ بچسبونن .
  خیلی مطمئنی که ندا را منافقها کشتن ؟؟؟؟ از کجا مطمئنی ؟؟؟
  من یه چیزی می دونم و اون اینکه گذشت زمان حقایق را روشن می کنه (اونم از زبان عوامل خود این حوادث) پس امیدوارم اون موقع دوتامون زنده باشیم تا حقیقت واقعی را بفهمیم …
  این را بدون حقیقت هیچ وقت به این راحتی که من و تو درباره اش فکر می کنیم حاصل نمی شه .

 39. هادی

  فریال خانم…
  اشخاص رو با هم قاطی نکنید… من این مسیله رو به این شکل بیان میکنم لطفا جواب بدین:
  یک زمانی بسیج نیرو میخواد. میگن آقا مملکت تو خطر افتاده , صدام حمله کرده و با دست خالی باید برید دفاع کنید.
  در زمان دیگری بسیج عضو میگیرد به عنوان نیروهای داوطلب برای حفظ حکومت و (مثلا) ارزشهای اسلامی و این بسیج در جامعه خودی (و نه در مرزها) مسلح هست و از پشتیبانی حکومت برخوردار هستش. حالا انصافا این بسیجی با اون بسیجی قابل قیاس هست؟

 40. فریال

  راستی موج سبزعزیزامیدوارم ازمتن قبلی من برداشت سیاسی نکرده باشیدچون اصلاربطی به شماهاومخالفین نظربنده نداشت دلم گرفته بوداین متن رونوشتم.
  موفق باشید

 41. فریال

  موج سبزگرامی مگه من چی گفتم منم باحرف شماکاملاموافقم درسته که امثال ندابی گناه کشته شدن اونم مرگی که توسط یه نقشه ی قبلی به دست منافقین طراحی شده بودنه دولت نه بسیج نه نیروی انتظامی.تااین جاباشماموافقم ولی اصلاجالب نیست که این هاروقاطی شهدابدونیم.اوناباشهدازمین تااسمون فرق داشتن اهدافشون زندگیشون رفتارشون دین ومذهبشون…..شایدشمافقط اسم شهیدروشنیدیدبرای همین این قدرراحت این دوروباهم قاطی می کنید.به نظرشمانداباوجوداین که بی گناه کشته شدباشهیدهمت یکیه؟باباکری چی؟باچمران چی؟
  خودتون یه کم فکرکنیدببینیدقابل مقایسه هست؟
  راستی بسیجی هایی که شماهادل خوشی ازش نداریدمی دونیدکیابودن؟؟؟همون جوونایی که رفتن وبه قول شمابرای کشورشون جنگیدن تاالان من وشماباخیال راحت بشینیم وبحث کنیم.بسیج همون بسیجه فقط ادماش یه کم سست شدن اونم نه همشون بسیج هنوزم به خاطرمردم تکرارمی کنم به خاطرمردم می جنگه به خاطراین که منی که محجبه هستم بتونم راحت باارامش نه باترس ووحشت ازخیابون ردبشم.

 42. موج سبز

  سلام.
  ببین فریال خان نشدااااااااا … دیگه داری کفریم می کنی .
  هر کی هر چی می خواد میگه ، از روی اعتقادشه … این که یه نفری گفته واسه چی رفتن و چرا شهید شدن را من اصلا قبول ندارم …
  دلیل رفتن شهدا به جبهه هر چی که بود لااقل برای خودشون (البته برای من هم همینطور) مقدسه .
  اما … اما … یادت نره اونا برای چی رفتن !!! اونا رفتن که جوونای این مملکت بتونن حرفشون را بزنن نه اینکه مثل سهراب ها ، نداها و … کشته بشن و بعدش هم عوامل بیگانه خطاب بشن … نه عزیز من اونا رفتن . جنگیدن. خون دادن . خون دل خودن که من و تو جوون بتونیم مملکت را به سوی پیشرفت حرکت بدیم نه به سوی عقب گرد …
  اونا رفتن چون ناسیونالیست واقعی بودن . چون ایران براشون مهم بود مثل ما که تنها چیز عزیز برامون ایرانه . ولی بدون حق ایران و ایرانی بیش از اینهاست …

 43. فریال

  فاطمه خانوم بهتره مردم روبااشوبگرااشتباه نگیریدضمن این که اگه به حرفه پس منم دیدم دیدم که جلوی چشم خودم به نیروی انتظامی توهین می کردن وبه زوراسلحه ازدستشون کشیدن وافتادن به جون مردم-بسیج و…بسه دیگه مردم اگه احمق نباشن خودشون همه چی روفهمیدن لازم به گفتن نیست شکرخداهمه چی براشون روشده

 44. فریال

  امروزاین جمله روشنیدم:شهیددادن که دادن اصلاواسه چی رفتن؟؟؟؟؟
  نمی دونم به حال کی وچی ولی غصه خوردمالبته نه برای اولین بار….چون مابااین حرفابزرگ شدیم.
  شایدبعضی نمی دونن دفاع یعنی چی؟
  دفاع یعنی غلتیدن درمیدون مین-افتادن روی سیم خاردار-تیرمستقیم تانک-یتیمی واوارگی-فراموش کردن عصای پیری پدرومادرو…
  نمی دونم شایدبعضی ازاین هاتاحالااسم ناموس به گوششون نخورده عیب نداره.
  بازهم نمی دونم ولی متاسفم.
  این هاندیدن همسرشهیدروموقعی که بچه هاخوابیدن بشینه کنارعکس شوهرش وباهاش درددل کنه.
  این هاندیدن اشک بچه های شهداروتوخلوت وقتی به بابای دوستاشون حسودیشون می شه
  این هاندیدن که بچه های شهداچه جوری بزرگ شدن.
  ولی این هاگذشت وبچه های شهدای دفاع مقدس بزرگ شدن
  شماچی؟ایابزرگ شدی؟؟؟؟؟
  اهای شماهایی که ازقافله عقب هستیددنده عقب نرید….

 45. فاطمه

  اگه قرار به فیلم ساختنه که نیروی انتظامی و دولت کودتاو … هم امکانات بیشتری برای فیلم ساختن دارن.
  که این کار رو هم کردن. تازه این بسیج و نیروی انتظامی بودن که همه چیزو به اتش میکشیدن و تخریب میکردن تا بعدا بندازن گردن مردم. من خودم شاهدم

 46. موج سبز

  دوباره سلام .
  همین یه جمله را بگم و زودی برم …
  خواستم بگم این جمله ” ادب مرد به ز دولت اوست ” از طرف آقای موسوی و موج سبزی هاست .
  خدایی خودمونیما شما که دیگه روی هر چی بی ادبی رو سفید کردین . میگین نه ؟؟؟؟؟ خوب برین سخنرانی های سرانتون را گوش کنید : ا.ن – جنتی – احمد خاتمی و …
  خوندین ؟؟؟ آره ؟؟؟؟ خوب حالا اگه وجدان داری بگو کی بی ادبه ؟؟؟؟

 47. فریال

  بله هیچ کسی درعصمت ومعصومیت درحدمعصومین نیست کسی هم نگفت هست فقط گفتیم :اختیارات یک پیشوای حکومتی ومذهبی راداراهستندمثل ائمه که دارای اختیارات تام بودند.این جاکسی بحث ازعصمت نکرد.مگرنه این که امام خمینی درمواردحکومتی اختیارتام داشتندولی معصوم نبودندودرحالی که معصوم نبودندبه خوبی ازپس اداره ی مملکت برامدنداین روهرکسی می دونه پس ربطی به عصمت نداره.منظورازتمام اختیارات اختیاراتی است که درراستای حکومتداری وجلوگیری ازنابودی مملکت درراستای اسلامی بودن است.

 48. maryam

  kholase man dar har chizi bayadaz kasi peyrovi konim vainke an shakhs az ke olgobardari mikone moheme

 49. هادی

  والا چه عرض کنم… ولی برای داشتن تمام اختیارات معصومین باید هم سطح اونها بود در علم و عصمت… خواهش میکنم نگید که ولی فقیه اینگونه هستش… و عملا هم نمیشه چون بخشی از ولایت امامان , ولایت اونها بر تمامی آفریدههای عالم هست. (این رو از درسهای بینش اسلامی یادمه).

 50. maryam

  khatb be hadi: az shakheshaye tayin konan de va zirbanayi khate emam eteghad be velayat motlaghe faghih dar tadavome velayate payambar va ayeme ast va mohemtarin dastavard va tafakore emam ke zaminesaze hokomat dini shod hamin asl ast. emam khomeyni farmod :hame ekhtiyaratike payambar va emam masom baraye amre hokomat va siyasat dashtand baraye valiye faghih ham vojod darad. in haghighat haman mafhome velayate faghih ast aghahadi

 51. هادی

  اون مفاهیم عالی هنوز هم زنده هستند و هیچ وقت هم نمیمیرند و اطراف ما وجود دارند..انشاالله ما همگی از همینافراد پاک و بی ریا باشیم.

 52. فریال

  ببخشیدولی فیلم روخیلی راحت می تونندبسازندضمن این که هرگروهی ویاهرکسی به خاطرتخریب بسیج-نیروی انتظامی ودرکل نظام می تونه لباس این افرادروباعلامت خاص خودشون به تن کنه وخیلی کارهاروانجام بده.حالابگذریم که ازاین اتفاقات چقدرتواین اغتشاشات پیش اومدوافرادبه خاطربدنام کردن یه گروه چه هاکردند؟؟؟؟؟……
  ××××××××××××××××××××××××××
  عشق یعنی عین یعنی شین وقاف
  عشق یعنی یک بسیجی صاف صاف
  حیف دیگرعشق وصافی پاک شد
  ان بسیجی قدیمی خاک شد….

 53. هادی

  سلام امین
  نه راستش…من فقط اینجا کامنت میزارم… یادم نمیاد تو همچین سایتی کامنت گذاشته باشم.

 54. به دلیل مشکلی که در سیستم مدیریت محتوی وجود دارد، گاهی اوقات کامنتها ارسال نمی‌شود. برای اطمینان از ارسال حتما گزینه های نام و ایمیل(حتی غیر واقعی) را تکمیل کنید و اگر کامنت شما ارسال شده باشد همان موقع و با دوباره باز کردن صفحه مطلب نمایش داده خواهد شد. ۲-کامنتهای مطلب اصلی وبلاگ، ” آقای موسوی، یادتان نرود! چون ما یادمان نمی‌رود ” نیز فضای بحث و نظری را ایجاد کرده است که شاید برای شما هم جالب باشد.

 55. هادی

  در پاسخ به بچه های قلم …. حرف شما در مورد صهیونیرم و هولوکاست رو کاملا قبول دارم کیه که همچین چیزی رو انکار کنه…. من در جواب فریال گفتم که گفت توهین به دولت مردان عواقب بدی داره در کشورهای غربی…

 56. امين

  سلام
  من فقط از آقا هادی سوال دارم شما همون هادی هستید که در سایت مستور کامنت می گذارید؟

 57. هادی

  فریال…. در مورد حمله به مساجد حق با شماست وای این دلیل نمیشه که اصل جریان رو فراموش کنیم. باز هم شما رو ارجا میدم به فیلمهایی که رو یوتیوب هست. خودتون ببینید که چه جوری به صف راهپیمایان حمله میشه.دیگه فیلم رو نمیشه انکار کرد. در مورد کشورهای دیگه و برخورد با پدر شما درسته این اتفاقات گاهی پیش میاد که نادرست هم هست ولی شیوه برخورد تمام مردم این کشورها که این نیست. ما هم اینجا میریم مسجد و همکارام هم میدونن که من مسلمان هستم ولی همچین برخوردی باهامون نمیشه. به هرحال اوضاع نچندان پیچیده ولی در هم بر همی هست. افراد و گروهای زیادی برای منافع و نیات شخصی خودشون چه در داخل و چه از خارج ادعا دارند…. و نهایتا اینکه فریال کسی نگفت شما سکوت کنید اتفاقا همین بحثها مهارت ما رو برای بحثهای منطقی و رو به رو شدن با مسایل بزرگتری در آینده بالا میبره.

 58. به نام خدا. دوباره تاکید می‌کنم که یادمان نرود که “ادب مرد به ز دولت اوست”! به خصوص دوستداران و یاوران موسوی و شیخ یوسف صانعی و حسن علی منتظری! – اول از همه که فکر کنم منظورتان از موج سبز همون جنبشی بود که می‌توانست یک حرکت زیبای سیاسی باشد اما به خاطر بی‌کفایتی رهبرانش! کف روی آبی شد که به باد رفت! و کم‌کم داره خیانت برخی از رهبرانش رو میشه!!! در مورد لباس پیامبر هم باید بگم که سری به احادیث اهل بیت(ع) بزنید تا ببینید از عالم دین تعبیر به کسی شده که لباس پیامبر را به تن کرده و همان رسالت را بر عهده دارد و در مورد شجاعت برخی افراد برای بازگو کردن توهین و افترا شما را به جواب هاشم در چهارمین کامنت ارجاع می‌دهم!. اونهایی که در مورد آزادی بیان در غرب صحبت می‌کنند و می‌گویند که اگر به رئیس جمهور یا هر شخص مملکتی توهین بشه کاری بهشون ندارن، یک سوال می‌پرسم؛ اگه آزادی بیانه، شمایی که توی غرب زندگی می‌کنید اگر جرأت دارید در مورد هولوکاست یک مقاله انتقادی بزنید یا رسماً صهیونیست را زیر سوال ببرید و مخالفت کنید. تا دادگاهی شوید. نمونه بارزش رژه گارودی، اندیشمند فرانسوی [که نظریه گفتگوی تمدنهایش را خاتمی مصادره کرد] به خاطر مقاله‌ای تحقیقاتی علمی در رابطه با هولوکاست در دادگاه فرانسه محکوم شد. در مورد آب کشیدن دهان پس از اسم بردن برخی افراد که حتما! لازم به آبکشی دهان است، ولی حالا در رابطه با این دو نفر کمی باید فکر کنم! پاسخ برخی کامنها هم مصداق مثل: جواب … خاموشی است.

 59. مهدی

  من خودم در جلسه سخنرانی اقای صانعی حضور داشتم ایشان هیچگونه فحاشی به رییس جمهور نکرد
  شما با ساختن و مونتاز این فیلمها بدتر خودتونو خراب مبکنید

 60. امید

  خیارسبز حرف راست زد تهش تلخ شد.روزقیامت روزی است که رازهابرملا میشود این ایه قران هستش خودشون خوب میدونن چکارکردن واگذارهمشون به خدا اقای صانعی میفهمدچه میگویدشما درحداونیستید پس دیگه چرت وپرت ننویس احمق جون

 61. فریال

  یادم رفت اینوهم بگم:مملکت قانون داره وقتی شهررومی کشن به اشوب بایدباهاشون قاطعانه برخوردبشه ضمن این که تااون جاکه من اطلاع دارم اون اشوبگرهابودندکه مامورین انتظامی وبسیج روگرفته بودندبه بادکتک.ضمن این که مسجداتیش زدن هم جرمه نه؟؟؟؟؟؟؟جرمش هیچی به نظرتون حرام نیست؟؟؟؟؟؟اصلاشایدمردم داشتندتوش عبادت می کردنداون وقت چی؟؟؟؟؟ایامسجدی که خونه ی خداست حرمت نداره که با اتش بکشنش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  نمی دونم اشوبگرامردم روکشتن یابسیج ونیروی انتظامی؟؟؟اگه همین بسیج ونیروی انتظامی .رهبرنبودکه بایدفاتحه ی مملکت رومی خوندیم.
  درضمن وقتی کسی بهت حمله می کنه به نظرشمانمی بایست ازخوددفاع کرد؟؟؟؟؟اگرهم به فرض به اشوبگرهاحمله شدلابدحقشون بوده وقتی قصدازاروبرهم زدن اسایش مردم رودارندبایدهم کتک بخورند.مابه عنوان یه کسی که تواین مملکت داره زندگی می کنه حق داریم ارامش داشته باشیم نه این که ازترس نتونیم پاون روبیرون ازخونه بذاریم.

 62. فریال

  بهتره بدونیدمنم ازهمه جابی خبرنیستم پدرخودم روبه خاطرهم چین مسرله ای گرفتن البته این ماجرابرمی گرده به۱۵-۱۶سال پیش که من تقریبا۴سالم بودبه دلایلی مجبورشدیم به هلند-فرانسه وبلژیک سفرکنیم به پدرم توهین کردندوصفت تروریست بودن روبستنددرحالی که چیزخاصی هم نگفته بوداما…
  فکرنکیدنفسم ازجای گرم بلندمی شه ماهم سختی هایی کشیدیم که این قدرقاطع صحبت می کنیم.
  من کاری به فیلم هاشون ندارم اون چیزی روکه تمام خانوادم دیدندروقبول دارم.درضمن اصلاهم اهل شعارنیستم ازکسی بدم بیادمی گم بدم میادازکسی خوشم بیادمی گم خوشم میاداینوهمه می دوننداگرمنظورتون ازشعارحرفای اون ادمای دورویی هست که می رن پای منبرومی گن وفقط می گن قبول منم خوشم نمیادکسانی که به اسم دین ومذهب چهرشون روپاک نشون می دن درحالی که بعداگندش درمیاد.درسته قبول دارم که بسیجیای این دوره خیلی متفاوت ازبسیجی های قدیم شدن ولی ایااین انصافه که این روتعمیم بدیم به همشون؟؟؟؟؟؟؟بااین که دل خوشی ازدوم خردادی هاندارم ولی هیچ وقت نه خودم نه خانوادم نگفتندکه این چون طرف فلان جریان ادم بی خودیه.طرزفکرهامتفاوته ولی حرف من چیزدیگه هست این که هرچی خواستیم بگیم ولی توهین نکنیم.
  درضمن به نظرشماهرکی طرف ولایته(رهبر)یعنی دچارشعارزدگی شده؟؟؟؟؟؟؟؟برای خیلی ازماکلمه ی رهبریه حس شدیدعاطفی رودرمازنده می کنه برای همین هم هست که سفت وسخت پای اعتقادمون می ایستیم وازش دفاع می کنیم هیچ اصراری هم ندارم که حرفم روقبول کنیدولی نمی تونم درمقابل حرفاتون سکوت کنم.

 63. ناشناس

  ۱) اول برای طرز فکر بچگی هات یه دلیل بیارم … اینکه لباس شیخ ها لباس پیغمبر نیست . چون اون زمان شلوار کتان و جین نبوده که ملت عربستان بپوشن . بخاطر گرمی هوا و موقعیت جغرافیایی خیلی ها همچین لباسی می پوشیدن و هنوز هم می پوشن … پس این طرز فکر که این لباس لباس پیغمبره اشتباهی محرزه .
  ۲) خیلی از کسایی که به قول خودت لباس پیغمبر می پوشن سالهاست که ابا کشیدن روی چشماشون و هیچ چیز نمی بینن یا می بینن و جرات ابراز وجود ندارن . یکی هم که شجاع پیدا می شه اینطور می گین .
  ۳) من اهل گلستانم و توی اون سخنرانی بودم پس لااقل به من نمی تونی این چرت و پرتا رو بگی چون من خوب می دونم قضیه از چه قراره .
  ۴) وقتی می خوای اسم امثال منتظری و صانعی رو بیاری اون دهنت رو آب بکش …
  ۵) کسی که روی هرچی آیت الله (معنیش می شه نشانه ی خدا) را سفید کرده اون جنتی و مصباح یزدی متحجر و عقب مونده ی ذهنی و اجتماعی هستن .
  ۶) شما یه مشت بسیجی هستین که از بچگی این چرت و پرت ها را توی مغز تهی و پوکتون تزریق کردن و حالا جرات درک حقیقت رو ندارین .
  ۷) من دوباره میام پس سعی کن جواب من رو توی همین سایتت بدی . منتظرم.
  ۸) زنده باد میرحسین و کروبی که رس شما رو کشیدن و شب هم از ترس خوابشون رو می بینید که یه روزی بیان و این صندلی قدرت رو از شما بگیرن و مطمئن باشن که می گیرن

 64. موج سبز

  ۱) اول برای طرز فکر بچگی هات یه دلیل بیارم … اینکه لباس شیخ ها لباس پیغمبر نیست . چون اون زمان شلوار کتان و جین نبوده که ملت عربستان بپوشن . بخاطر گرمی هوا و موقعیت جغرافیایی خیلی ها همچین لباسی می پوشیدن و هنوز هم می پوشن … پس این طرز فکر که این لباس لباس پیغمبره اشتباهی محرزه .
  ۲) خیلی از کسایی که به قول خودت لباس پیغمبر می پوشن سالهاست که ابا کشیدن روی چشماشون و هیچ چیز نمی بینن یا می بینن و جرات ابراز وجود ندارن . یکی هم که شجاع پیدا می شه اینطور می گین .
  ۳) من اهل گلستانم و توی اون سخنرانی بودم پس لااقل به من نمی تونی این چرت و پرتا رو بگی چون من خوب می دونم قضیه از چه قراره .
  ۴) وقتی می خوای اسم امثال منتظری و صانعی رو بیاری اون دهنت رو آب بکش …
  ۵) کسی که روی هرچی آیت الله (معنیش می شه نشانه ی خدا) را سفید کرده اون جنتی و مصباح یزدی متحجر و عقب مونده ی ذهنی و اجتماعی هستن .
  ۶) شما یه مشت بسیجی هستین که از بچگی این چرت و پرت ها را توی مغز تهی و پوکتون تزریق کردن و حالا جرات درک حقیقت رو ندارین .
  ۷) من دوباره میام پس سعی کن جواب من رو توی همین سایتت بدی . منتظرم.
  ۸) زنده باد میرحسین و کروبی که رس شما رو کشیدن و شب هم از ترس خوابشون رو می بینید که یه روزی بیان و این صندلی قدرت رو از شما بگیرن و مطمئن باشن که می گیرن

 65. هادی

  فریال اتفاقا من اطلاعاتم نسبتا خوب…. ولی نمیشه که شما ادعا های بی پایه و اساس کنید و من بخوام جواب منطقی بدم…. من خودم ساکن خارج از کشورم (البته این به معنی غرب زدگی نیست) دیگه از ماجرای اعتراضات فرانسه که بدتر نداشتیم… اون همه ماشین رو آتیش زدن ولی آیا نیروهای مسلح اومدن ملت رو بستن به رگبار؟ مگر اینکه منظور شما چین باشه.
  در مورد توهین به مقامات هم من بازهم میگم شما میتونید به فیلمهای انگلیسی مثل “خانه پوشالی” یا “لبه تاریکی” که از ایران پخش شد مراجعه کنید. در آخر هم اگر شما تمام ایران رو پر از شعار کنید و در عمل بی عدالتی , اعتیاد , بیکاری, گرانی واقعات هر روز ایران باشد, همیشه همین آشه و همین کاسه…

 66. فریال

  اقاهادی پس معلومه اطلاعاتتون خیلی کمه که حتی نمی دونیدتوکشورهای دیگه بامعترضین چه می کنن؟؟؟
  هیچ جایی به اندازه ی این جاازادی نیست….
  ایت اله خامنه ای یابه زبون خودم اقارهبرهمه ی مردمه مگراین که یه تعداداندکی درمقابل تعدادکثیرولایتی هاقدعلم کرده باشندکه ایشون روقبول نداشته باشند.
  این رومن نمی گم صف های طویل نمازجمعه های مخصوصی که اقادستورشرکتش رودادن وتظاهرات هاوراهپیمایی هایی که درایام دهی فجرانجام میشه می گه.

 67. هادی

  فریال
  اولا تو کشورهای غربی کسی اگر توهینی به یک دولت مرد یا حتی شاه و ملکه و رییس جمهور کرد کسی کاریش نداره… خوب چندتا از این جور فیلمها رو از تلویزیون ایران هم دیدین…. دوما به صرف وجود رهبر که مملکت به اتحاد و یکپارچگی نمیرسه …باید دید این رهبر چگونه نقش خودش رو داره تو جامعه ایفا میکنه و آیا عملا رهبر ۷۰ میلیون هست یا رهبر ۷ میلیون

 68. فریال

  فاطمه خانوم:یه مثالی برات می زنم:کشورفلسطین رومقایسه کن باکشورایران.فلسطین الان تقریبا۶۵ساله که داره می جنگه به خاطرسرزمینش.
  می دونی چراپیروزنمی شه چون رهبرنداره…چون یکی نیستن چون هرکدومشون یه سازی می زنن…وقتی رهبرباشه تموم این ناسازگاری هاسازگارمی شه ونتیجه اش می شه پایان اغتشاشات باوجودخون هایی که ریخته شد.ولی اگررهبرنبودمعلوم نبودتاکجاهاپیش می رفت….شماهم به جای این که بابغض صحبت کنیدبهتره فکرکنید.

 69. مهوی

  دستت درد نکنه ازربان ۷۰میلیون آدم گفتی صانعی

 70. فاطمه

  حالا منظورش اونم باشه مگه دروغ میگه؟ تازه رهبر الان همون معاویه است که داره به زور قدرت رو حفظ میکنه

 71. فریال

  رهابهتره وقتی می خوای حرف بزنی بفهمی چی می گی.مواظب حرف زدنت باش تواین وسط غیرازاین که داری به رئیس جمهورتوهین می کنی داری به رهبرهم توهین می کنی.جالبه اون وقت می گن ازادی بیان نیست.اگه رفته باشی خارج ازکشوریاحداقل اطلاع داشته باشی می بینی که اون جاهااگه به افرادی که مملکت رواداره می کنندتوهین بشه چه بلاهایی سرشون میارن….اون وقت این جاایشون به رهبرتوهین می کنندبعدلابدازادی هم می خوان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 72. حافظ

  ممن نمیدونم وقتی خود صانعی گفته همچین حرفی نزده و وقتی همه فیلمش و دیدن که اون واقعا همچین حرفی نزده شما طرفداران محمود چرا اصرار دارین که احمدی حرام زاده است؟؟؟

 73. هادی

  یکی از تو این جمع میشه بگه چرا آقای موسوی معلوماحال هست؟ چطور زمان جنگ معلوم الحال نبود؟؟؟

 74. لیدا

  معلوم این آقا ابی خوب گوش نداده که می گه مگه منظورش احمدی نژاد بود برو اول خوب گوش بده بعد بیا بگو

 75. به نام خدا. این پست وبلاگ بچه‌های قلم بازخوردهای بسیاری را تاکنون داشته که آن را می‌توان بیشتر در ایملهای خصوصی(بخش ارتباط با ما) و همچنین تلفنهای دوستان و… مشاهده کرد. توضیحی را لازم به ذکر می‌دانم و آن اینکه موضع گیری‌های سایت بچه‌های قلم، همانگونه که تاکنون سعی ما بر آن بوده(با توجه به رجوع به مطالب قبلی سایت به خصوص در بخش روزنوشت)، حول محور اشخاص نیست. به تعبیر دیگر ما هیچ حساسیتی نسبت به شخص خاصی نداشته و نداریم، بلکه نوع عمل‌کرد افراد در چهارچوب اسلامیت، جمهوریت، ولایت‌پذیری و قانون برای ما ملاک ارزش‌گذاری و موضع گیری می‌باشد و لاغیر و در این رابطه با شخص یا گروهی عقد اخوت و دل‌دادگی! نبسته و نخواهیم بست.

 76. ابی

  چرا طرفداران دکتر احمدی نژاد اصرار دارند بگویند او حرام زاده است؟ حالا که آیت الله صانعی گفته منظورش از حروم زاده احمدی نژاد نبوده(از کلیت سخنرانی اش هم معلوم است که این حرف به خاطره ای که تعریف کرده مربوط است)، دلیل اصرار طرفدارای احمدی نژاد برای اثبات این نگفته! آیت الله صانعی چیه؟

 77. ابی

  چرا طرفداران دکتر احمدی نژاد اصرار دارند بگویند او حرام زاده است؟ حالا که آیت الله صانعی گفته منظورش از حروم زاده احمدی نژاد نبوده(از کلیت سخنرانی اش هم معلوم است که این حرف به خاطره ای که تعریف کرده مربوط است)، دلیل اصرار طرفدارای احمدی نژاد برای اثبات این نگفته! آیت الله صانعی چیه؟

 78. رضا

  شما بسیجی ها خیلی آدم های جالبی هستید. یه نفر واستون بت میشه ولی جالبه که با یک اشاره همون آدم واستون تبدیل به شیطان میشه. این نشون میده که بینش شما نسبت به افراد خیلی سطحی و فرمایشیه. خیلی ها رو دیدیم که این صبح خوب بودن و شب بد شدن چون برحسب نفع و ضرر شما شنجیده میشن. یه روز احمدی ن}اد خوبه فردا صبحش بد میشه و پس فرداش دوباره خوب. عجیب نیست؟ و از اون عجیب تر رفتار شما جماعت!!! به نظر من آدم به جای اینکه به دهن یکی نگاه کنه تا ببینه اون چی میکه تا همون کارو سریعه سریع و بدون یه ذره فکر انجام بده بهتره خودشم یه ذره فکر داشته باشه.
  خوش به حال آدمائی که درگیر قدرت نیستند و برای خوش آمدن یه عده یه مرجع تقلید رو یه شبه شیخ و … نمیگنن.
  موید باشید دوستان

 79. مهدی

  لطفا به حضرت ایه العظمی صانعی (مدظه العالی) توهین نکنید شاه و ساواک حداقل به مراجع احترام می گذاشتند و نهایتا امام راحل را که مرجعی بزرگ بودند تبعید کردند اما شما به نام اسلام به مراجع حمله نموده و معلوم نیست گروه مخالف شما در مقابل به کدام مرجع حمله می کند و در نهایت چه چیز اسلام باقی می ماند به خاطر طرفداری از یک جریان سیاسی تقدس ساحت مراجع را خراب نکنید لطفا

 80. زهرا

  این رها خانم مثل اینکه واقعا ادب نداره یکی بگه خودش چی هست واقعا حق تون این هست که همون فرزند ترکستان ودامادلرستان (چی بشه هم ترک هم لر باشه )بهش رای می دادید

 81. رها

  مگه احمدی نژاد نگفت رابطه من و رهبری پدر و پسریه !!
  مگه تو شناسنامه احمدی نژاد جلو نام پدر اسم کس دیگه ای نیست !!
  خب این معنیش همون حرف صانعی میشه دیگه !!!!!!

 82. مرضیه

  خوب اگه این جراتا خوبه صالح جان پس چرا به احمدی نژاد ایراد الکی میگیرید؟!!!

 83. سهراب

  واقعا که…اسم خودشون را هم گذاشتند روحانی…وای بر کسی که دین را اسما بشناسد و تخریبش کند…اف به این آقای صانعی که خوب مترجمی برای موسوی و دار و دسته با فرهنگ و مودبش است…
  این رفیق مون هم که در مورد زندانی ها نوشته …یه کمی از جو بی بی سی و سی ان ان بیا بیرون تا ببینی دنیا دست کیه؟آخه حماقت و زودباوری و خودفریبی تا کجا؟

 84. زهرا

  سلام این آقای هومن خان می گویند که این فردآدم شجاعی است برو اول هر رساله رو بخون چی نوشته اگر داشته باشی اون می فهمی که ایشون مرجعیت ندارند درضمن اگر شجاعت به این هست که شمامی گین پس ادب کجا می رود این طوری هست من هم آدم شجاعی هستم مرگ برموسوی منافق مرگ بر موسوی خائن مرگ بر موسوی و خاتمی مرگ بر تووامثال تو که از این آدم ها بی شعور دفاع می کنی

 85. ناشناس

  مگه دروغ گفته. همتون حرومزاده اید

 86. زهرا

  هه هه خندیدیم آقای هومن خان شما معنی مرجعیت را نمی دانید که این گونه صحبت می کنید بروید اول رساله هرمرجعی را بخوانید اگر داشته باشید اون می فهمید ایشون مرجعیت ندارند در ضمن اگر شجاعت به این هست پس من هم شجاعت به خرج می دهم و می گویم مرگ بر موسوی منافق مرگ بر موسوی آدم کش مرگ بر موسوی و خاتمی مرگ بر اصلاحات مرگ بر امثال تو که از این بی شعور ها دفاع می کنی

 87. بسم الله/ در وقت امساک سحر و در کنار سفره‏های بی‏ریا اما پر رونق افطاری در ماه ضیافت الهی ما را از دعای خیر خویش بی‏بهره نسازید/ طاعات و عبادات قبول / یاحق

 88. الف

  تایمز انگلیس با همکاری عفو بین الملل و منابع معتبر خود گزارش کاملی از تجاوز به بازشدگان را فاش ساخته است. در این گزارش آمده رضا نوجوان ۱۵ ساله ای است که در مرکز ایران، در یک خانه امن پناه گرفته است اما به تائید پزشک معالج، قصد خود کشی دارد. وی به همراه عده ای نوجوان هم سن و سال خود که حتی هنوز به سن رای دادن هم نرسیده اند در تجمعی دستگیر شده و در زندان بارها مورد تجاوز وحشیانه و تحقیر جنسی قرار گرفته اند. مجله تایمز تحقیرهای جنسی علیه این زندانیان را معادل و یا بدتر از آنچه می داند که جمهوری اسلامی ایران ایالات متحده را برای ارتکاب آن در زندان ابوغریب ملامت نموده است. این نوجوان که نام وی، محل اقامت و نام پزشک معالج وی نزد تایمز محفوظ است می گوید در روز اول در بازداشتگاه نامعلوم (سپاه یا بسیج) سه نفر لباس شخصی به وی حمله کرده اند و یکی او را به زور نگه داشته، یکی رویش نشسته و دیگری روی وی ادرار نموده و سپس به طرز وحشیانه ای به وی تجاوز کرده اند. وی در طول مدت زندان (حدود ۲۰ روز) بارها مورد تجاوز قرار گرفته است، حتی پس از انتقال به بازداشتگاه رسمی نیروی انتظامی. رضا برای خودکشی در زندان سر به زمین کوبیده است. او شاهد تجاوز به چندین نفر دیگر نیز بوده و به شهادت پزشک معالج و تائید نماینده عفو بین الملل در ایران، ادعاهای رضا مبنی بر تجاوز، جراحات جسمی، آسیبهای روحی و تحقیرهای جنسی با واقعیات منطبق می باشد. رضا شاهد زندۀ مهدی کروبی، افشاگر تجاوز به زندانیان دربند می باشد. تجاوز کنندگان به رضا مرتبا می گفته اند این کارها را در راه خدا انجام می دهیم و سزای معترضین به نظام اسلامی همین است. گویا صورت وی را در مدفوع فرو کرده اند و در اعتراض به تجاوز، بازجوی وی دوباره به او تجاوز نموده است. رضا می گوید زندانیان نوجوان را مجبور به “عمل جنسی با یکدیگر” نیز نموده اند و گفته اند با این عمل “پاک می شوید”. در نهایت رضا با وثیقه ای در حدود ۷۰ میلیون تومان در دادگاه انقلاب و با سپردن تعهد مبنی بر عدم افشاگری در مورد این رفتارهای وحشیانه آزاد شده است. در بیمارستان، نوجوان شانزده ساله دیگری که از وی به عنوان سردسته نام برده شده در اثر شدت جراحات به شهادت رسید. شخصیتهای این گزارش با بیان این واقعیات جان خود را به خطر انداخته و خانواده رضا قصد خروج از کشور دارند.

 89. هومن

  درود بر صانعی این مرد خدا.درود بر کسی که دین خود را به دنیایش نفروخت.واقعا به حق صحبت کرده بودند.

 90. طرف دار حاج محمود

  alert(‘hi!’);

 91. هاشم

  آقا صالح عزیز! مهمتر از شجاعت، صفت عدالته که صانعی نشون داد نداره. البته اگر منظورت از شجاعت تهمت حرامزاده زدن و هتاکی باشه که پس اراذل و اوباش چاله میدون از صانعی شجاعترن. یا حق تا حق با حق

 92. صالح

  آیت اله صانعی یکی از مهمترین صفتهای مرجعیت که همان شجاعت هست را دارد.
  چرا بی انصافی میکنید کسی که جرات داره جلوی اینهمه قدرت افسارگسیخته حرف بزنه واقعاَ جسوره

 93. فریال

  هفتادسال عبادت یک شب به بادمیره…….منظوربه همین افراده

 94. مهدی

  صانعی چطوری آخرش یادش اومده حروم زاده رو بگه….
  حتی اگه منظورش دکترم نباشه بازم به یه نفر تهمت زده….

 95. طرف دار حاج محمود

  alert(‘hi!’);

موقتاً امکان ارسال دیدگاه وجود نداردمستضعفین تی وی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

فیس بوک تویتر گوگل پلاس افسران ایمیل چت

نظرسنجی

آیا شما عملکرد دولت حسن روحانی در حل معظلات اقتصادی را مثبت ارزیابی می کنید؟

 • خیر (94%٬ 409 رأی)
 • بله (6%٬ 28 رأی)

تعداد رأی دهندگان: 437
[ آرشیو نظرسنجی ]

Loading ... Loading ...

خبرنامه

برای اطلاع از به روزرسانی‌ها و دیگر اخبار مرتبط با سایت، در خبرنامه اینترنتی ما عضو شوید. توضیحات بیشتر...
پس از ارسال، پیامی به پست الکترونیک شما فرستاده می‌شود که باید روی لینکی که در پیام موجود است کلیک کرده تا عضویت شما قطعی گردد.

سامانه پیام کوتاه

جهت عضویت در سامانه پیام کوتاه بچه‌های قلم، عدد 22 را به شماره 30007227001212 ارسال نمایید.

 • آ – العالم
 • آ- پرس تی وی
 • ادواردو
 • برهه
 • پایگاه اینترنتی هیئت جوادالائمه علیه السلام
 • تا شهدا، با شهدا
 • تبیان مهدویت
 • سایت اختصاصی شهید "احمد کاظمی"
 • عمارنامه

به " بچه‌های قلم" امتیاز دهید.