بچه های قلم

تغییرات جدید در پخش کننده فلش بچه‌های قلم

آذر ۱۱, ۱۳۹۱ @ ۱۱:۲۷ ب.ظ

اولین بار در سال ۸۳ ایده راه‌اندازی پخش کننده صوت به صورت فلش (نوای قلم) جهت اشتراک در دیگر سایت‌ها و وبلاگ‌ها توسط سایت بچه‌های قلم طراحی و اجرا شد و تاکنون سه نگارش مختلف از این پخش کننده منتشر شده است.

از ویژگی‌های این پخش کننده صوتی آن است که بعداز آن‌که کد مربوطه توسط مدیران سایت یا وبلاگ‌ها قرار داده شد، بدون هیچ تغییری در کد یا آدرس فایل، نوای پخش شده با توجه به مناسبت روز تغییر می‌کند و دیگر لازم نیست هر دفعه به منظور به روزآوری نوای سایت یا وبلاگ دچار زحمت و اتلاف وقت شد. این کار با استقبال وبلاگ‌نویسان روربرو گردید و در حال حاضر نوای فلش سایت بچه‌های قلم دربیش‌از ۵۰۰۰ وبلاگ و وب‌سایت مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی از مشکلاتی که گاهی توسط مدیران وبلاگ‌ها یا برخی بازدیدکنندگان در مورد نوای فلش به آن اشاره می‌شد، پخش شدن نواهای قدیمی یا غیر مرتبط با مناسبت روز بود که در مواردی باعث ناراحتی برخی دوستان و یا به وجود آمدن سوء تفاهم‌هایی شده بود.

لازم به ذکر است نوای سایت همیشه در مناسبت‌های ملی و مذهبی به روز بوده و تغییر می‌کند ولی به یکی از دلایل زیر، برخی کاربران نواهای قبلی یا غیر مرتبط را دریافت می‌کردند:
۱- بازخوانی شدن (لود شدن) فایل فلش صوتی بچه‌های قلم از فایل‌های ذخیره شده در پوشه‌ی تاریخچه (History) مرورگر مورد استفاده.
۲- کَش شدن فایل صوتی فلش در سرورهای شرکت خدمات دهنده اینترنتی (ISP) و دریافت فایل قدیمی توسط مرورگر.

به همین دلیل و برای رفع این مشکل، کد جدیدی توسط تیم فنی سایت بچه‌های قلم برای پخش فلش صوتی سایت طراحی شد که مشکل قبلی را برطرف می‌کند. به همین منظور لازم است تا تمامی کسانی که از کد پخش صوت فلش سایت بچه‌های قلم استفاده می‌کنند کد قدیمی را با کد جدید تعویض نمایند (البته کد قدیمی هنوز فعال بوده ولی نوایی به صورت پیش‌فرض برای آن تعبیه شده که دیگر تغییر نخواهد کرد. این نوا را به صورت کامل می توانید از اینجا دریافت کنید).

کد جدید پخش کننده نوای فلش بچه‌های قلم
کد زیر را به جای کد قدیمی در محل مناسب قالب خود قرار دهید.

 

در این لینک هم می‌توانید نواهایی که پخش کننده اختصاصی و ثابت (بدون تغییر) فلش برای آنها در نظر گرفته شده را انتخاب و استفاده نمایید.

 

bgh-donate-2