صفحه اصلی
شبکه های اجتماعی
yahoo google aparat twitter facebook
audio
upload

ابزارک هاحسن رحیم پو ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با اشاره به بحث بازار و اقتصاد اسلامی و همچنین تاکید امام حسین(ع) در روز عاشورا به یاران خود مبنی بر پاکی اقتصادی اظهار داشت: امام حسین(ع) در روز عاشورا گفت هرکسی بدهی دارد و حق مالی کسی به گردن اوست و به حقوق اقتصادی فردی تجاوز کرده است نمی‌خواهم خونش با خون ما مخلوط شود.

وی افزود: ابا عبدالله(ع) برخی را در روز عاشورا بیرون کرد و گفت؛”نمی‌خواهم شما شهید شوید و فرمودند اگر از کسی قرض کردی و قرضش را ندادی برای من شهید نشود”.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ما دو نوع عزارداری و محرم داریم گفت: اولین روضه رسمی را برای امام حسین(ع) را یزید خواند و اولین روضه حقیقی را زینب(س) خواند؛ امروز در جامعه شیعه هم دو تیپ عزاداری و مداح داریم؛ ما هم روضه زینبی داریم و هم روضه یزیدی.

وی با اشاره به قضیه تاریخ کربلا تاکید کرد: کسانی که امام حسین(ع) را دعوت کردند و حدود ۱۲۰ هزار نفر بودند گفتند ما محب حسین(ع) هستیم ولی همین قالتاق ها در کربلا با امام حسین چه کردند؟ امروز هم از همین قالتاق ها داریم.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه با دو نوع اسلام و تشیع از نگاه امام و رهبری داریم گفت: ما کسانی داریم که به تعبیر امام(ره) اسلام آمریکایی و به تعبیر رهبر معظم انقلاب تشیع انگلیسی دارند.

وی با بیان اینکه باید مراقب تشیع انگلیسی که هدفش احمق نشان دادن شیعه است باشیم افزود: خدا لعنت کسانی که در عزاداری امام حسین(ع) لخت می‌شوند و می گویند “مستم و مستم”، “مشتم و مشتم” و ” رقاصم و رقاصم رقاصه عباسم”؛ البته باید گفت ۹۰ درصد هیأت ها برای خدا و عشق امام حسین(ع) خدمت می‌کنند و اگر مداح ها نبودند قضیه کربلا فراموش می‌شد.

این استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: آنهایی به حضرت امام حسین(ع) و “حضرت محسن(ع)” ارادت داشتند که زیر آتش و بمب‌های شیمیایی “حسین حسین” گفتند و شهید شدند نه یک مشت شیعه انگلیسی مفت خور که برخی از انها جلسه‌ای ۳۰ میلیون تومان می‌گیرند؛ این افراد تا وقتی دنیایشان تامین باشد “حسین حسین” شان برقرار است.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه من افتخار دارم وهابی‌ها من را تهدید به مرگ کردند و ریگی در اعترافاتش اسم من را برده بود گفت: من دوست دارم تیمی از وهابی‌ها و شیعیان انگلیسی من را تهدید کنند چراکه من دوست دارم با آنها درگیر شوم.

وی در واکنش به بازتاب هایی که اخیرا برخی شبکه های شیعی لندن نشین به اظهاراتش در خصوص برگزاری دهه محسنیه دادند گفت: من این سخنان را از سخنان برخی مراجع برداشت کردم؛ چند وقت پیش دو تن از مراجع گفتند آنچه سفارش شده دهه محرم است و اگر بخواهید دهه های دیگری درست بکنید عزاداری سید الشهدا تحت الشعاع قرار می‌گیرد؛ برخی هم آمدند گفتند “ما دهه چهارم فاطمیه را هم در اسناد پیدا کردیم و بعد دهه محسنیه و انشالله می‌خواهیم “شهر”(یک ماه) عزاداری محسنیه برگزار کنیم”؛ خب این کارها باعث میشود مردم از عزاداری ها بیزار شوند؛ برخی گفتند علمایی که می‌گویند دهه های محسنیه و غیره را برگزار نکنید بی ولایت هستند.

وی همچنین در ادامه با تکذیب برخی اخبار در مورد اظهارات خود گفت: من کی گفتم عزاداری برای حضرت محسن(ع) بدعت است چرا دروغ میگویید؟ من گفتم برخی قالتاق  هستند که اسمشان شیعه است؛ این افراد کسانی هستند که در بازار ربا میخورند؛  ولی من کی گفتم شیعیان قالتاق هستند؟ چرا برخی نامردان دروغ میگویند؟.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه شیعیان لندنی به اندازه وهابی ها خطرناک هستند و در قم و اصفهان و نجف مدرسه علمیه دارند گفت: امروز تمام مداحان باید بروند منشور رهبر معظم انقلاب در مورد مداحی را بخواهند، البته اگر برخی نگویند رهبری هم ضد ولایت است، یک کلام ایشان گفتند در هیأت ها لخت نشوید، ولی ببینید برخی چه بلوایی درست کردند؛ تشیع این افراد اطاعت از امام حسین(ع) نیست.

وی افزود: رهبری در این زمینه دستور و حکم حکومتی هم ندادند و تنها به عنوان یک عالِم توصیه کردند، ایشان گفتند وقتی می‌روید پشت بلندگو صد بار میگویید “حسین وای حسین وای” خب چیزی نمیفهمی و یاد نمیگیری بلکه بجای آن حدیث بگویید.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه کسانی که ترانه‌های لهوی را با اشعار هیئات مخلوط می‌کنند خائنین به امام حسین(ع) هستند گفت: برخی قلاده می‌بندند و صدای سگ و توله سگ در می‌آورند؛ امسال در مشهد چنین اتفاقی افتاد.

رحیم پور ازغدی گفت: برخی در هیئات عین مست‌ها لخت می‌شوند و تلو تلو می‌خورند و یک کسی بالای منبر می‌گوید “ما اگر از سر بریده می‌ترسیدیم در محفل عشاق نمی‌رقصیدیم”.

وی افزود: امروز این دست عزاداری ها را در شبکه های وهابی پخش می‌کنند و می‌گویند خب حال حسین عاقل‌تر بود یا یزید؟؛ امروز باید منشور رهبری برای مداحی را توزیع کنند و هرکسی اشکال دارد باید اشکال کند.

این استاد حوزه و دانشگاه به واکنش برخی از شیعه نمایان به سخنان امام و رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: برخی می‌گویند آقای خمینی باید آن دنیا جواب بدهد چون گفته است با قاتلان حسین وحدت کنید؛ آیا سنی های کشور ما از قاتلان امام حسین هستند؟

رحیم پور از غدی با بیان اینکه برخی روحانیون در حوزه‌های علمیه تهمت بی دینی به امام خمینی(ره) زدند چراکه مغتقد بودند شیعه و فقه شیعی را باید از سیاست و مبارزات سیاسی جدا کنید گفت: امروز شیعه انگلیسی در مشهد و قم و اصفهان و نجف مدرسه علمیه دارد و دارد لشگر طلابی را راه می‌اندازد تا تفکر امام و انقلاب و رهبری را تا دهه‌های دیگر از بین ببرد.

وی همچنین به تهدید ترور وهابی‌ها علیه خود اشاره کرد و اظهار داشت: این تیم‌های تروری که آمد تا این دانشمندان هسته‌ای را بزنند یک فرد غیر هسته ای هم هدف داشتند که من بودم که متاسفانه خنثی شد؛ دوستان وزارت اطلاعات هم به من گفتند سه تیم از اسرائیل آمده بود به ایران برای ترور که یکی از اهداف آنها تو بودی.


 • تاریخ ارسال: ۸:۳۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
 • چاپ این مطلب
 • تعداد بازدید: 4,445
 • ۹ نظر
 • گزارش!
 1. حامد

  سلام
  رفقای عزیزم حضرت امیر ع فرمودند:درحق من علی دوطایفه ظلم کردندیکی اونایی که علی روخداپنداشتند ودیگری کسانی که علی روتنهاگذاشتند
  رفقاافراط وتفریط مورد ذم است درسته؟
  چرا پس بقول استاد اصل عاشورا رو کمرنگ میکنیم ودهه محسنیه میگیریم برمنکرش لعنت که نعوذبالله حضرت محسن نبودند
  بابا بقران اصل بحث رو مطلب دیگس نه رو بودن یانبودن حضرت محسن
  توروخدا رفقا شماروقسم میدم بجان امام زمانمون (شب جمعس دارم این مطلب رومینویسم)عزیزان بصیرت وآگاهیتونو تقویت کنید
  ببخشید درددلی بیش نبود وقصد جسارت نداشتم
  یاعلی

 2. کریم

  سلام و درود بر استاد بی ریا و مسلمان حقیقی و ولایی دکتر حسن رحیم پو ازغدی

  امام صادق علیه السلام درباره آثار صبر فرمودند: «الصبر یظهر ما فی بواطن العباد من النور والصفاء، والجزع یظهر ما فی بواطنهم من الظلمه والوحشه; صبر، آنچه را که در درون بندگان از نور و صفا وجود دارد، آشکار می سازد، و ناشکیبایی، آنچه را که در درون آنها از ظلمت و وحشت است ظاهر می سازد .»

 3. خدا حفظش کنه سخنان حکیمانه و عالی

 4. سلام

  ولله قصد توهین به ایشون نیست…
  ما یک هزاروم ایشون سواد نداریم …
  منتهی : آقا…جواب روشنی ندادند…منظورشون رو روشن نکردن…
  در آستانه ی سنی شدن کشور با این روند نزولی تولد شیعیان هستیم و ایشون این حرفا رو می زنه…
  نکته اینجاست :
  این کتاب قطور فقط یک جلد از حوادث صدر اسلام و زندگانی حضرت صدیقه طاهره است…به روند تاریخی نه زندگی نامه حضرت محسن(ع)
  ایشون براحتی می گوید: به این اندازه قطر کتاب راجع به حضرت محسن (ع) نوشتند به این اندازه برای حضرت زهرا(س) نوشته نشده…
  آقای ازغدی، انحرافات در مداحی ها و عزاداری ها را هیچ انسان عاقلی تایید نمی کند، ولی با بی توجهی ماجرای حضرت محسن(ع) را تضعیف کردن، و کم ارزش نشان دادن ولو منظورتون هم این نبوده باشه که نیست، که اصلا عاقلانه نیست.
  شما حتی نیومدید یک پاسخ درستی ندادید، ما میگوییم چرا با این لحن راجع به حضرتش سخن راندید، شما می گویید فلان مداح رفته گفته: … می رقصیدیم، اون که غلط کرده این جوری گفته، شما چرا جواب روشنی راجع به جسارتی که کردید ندادید؟
  هیچ کس با دهه درست کردن های بی مورد موافق نیست، با ابتذال در مداحی موافق نیست مگر عده ای نادان، اما شما ظاهرا با این پاسخ روشن ندادنتان، خواستید بگویید با تضعیف ماجرای فاطمیه و شهادت حضرت محسن که در آستانه ولادت قرار داشت موافقید…
  و احتمالا این ها اثرات تکوینی زیاد نشستن با سنی ها باشه…

  • سلام

   ببخشید ، ایشون فرمودند به اون شخصی این کتاب رو در دست داشت، که به این اندازه برای حضرت صدیقه(س) کتاب چاپ کردید؟ به ای وسیل اصلاح می کنم…

  • عباسیم

   خودت گفتی ما یکهزارم ایشون سواد نداریم و البته همه میدونن که راست گفتی حالا هم بهتره بیشتر از این کاسه داغتر از آش نشی بزار اونا که هزار برابر تو سواد دارن کارشونو بکنن
   لطفا دلسوزی بیجا نکن برادر شایدم خواهر به قول ما دنگد

  • محمدی

   … الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دِینَکُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْکُمْ نِعْمَتِی وَ رَضِیتُ لَکُمُ الإِسْلاَمَ دِینًا …

   الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیرالمومنین و الائمه علیهم السلام

   سپاس خدای را که ما را از جمله درآویختگان به ولایت امیرالمؤمنین علی و ائمه علیهم السلام قرار داد.

  • شيعه گواتماالايي

   جایی شنیدم که اقای بهجت گفته اند خدا را شکر کنیم خیلی که در زمان امام حسین نبوده ایم چرا که خیلی سخت است خیلی سخت که سی هزار لشکر را ببینی و بخاهی با حسین فاطمه بمانی
   این سلام بنده خدا هر که هست به نظرم خودش را بخواب زده چون خابیده را میشود بیدار کرد بخاب زده را نمیشود
   اصلا تو درک کرده ای که این استاد چه گفته
   اصلا تو فاطمه را میشناسی
   تو میدانی حسین فاطمه از کجا لطمه خورد
   از همین امثال شما که اصل را ول کردید و فرع فرع را چسبیدید
   انقدر محسن محسن و دهه دهه کنید تا روزی برسد که حضرت حجت هم می اید و هی فریاد میزند هل من ناصر گویا همان هفتاد و دو تن را هم پیدا نکند

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


مستضعفین تی وی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

فیس بوک تویتر گوگل پلاس افسران ایمیل چت

نظرسنجی

آیا شما عملکرد دولت حسن روحانی در حل معظلات اقتصادی را مثبت ارزیابی می کنید؟

 • خیر (94%٬ 409 رأی)
 • بله (6%٬ 28 رأی)

تعداد رأی دهندگان: 437
[ آرشیو نظرسنجی ]

Loading ... Loading ...

خبرنامه

برای اطلاع از به روزرسانی‌ها و دیگر اخبار مرتبط با سایت، در خبرنامه اینترنتی ما عضو شوید. توضیحات بیشتر...
پس از ارسال، پیامی به پست الکترونیک شما فرستاده می‌شود که باید روی لینکی که در پیام موجود است کلیک کرده تا عضویت شما قطعی گردد.

سامانه پیام کوتاه

جهت عضویت در سامانه پیام کوتاه بچه‌های قلم، عدد 22 را به شماره 30007227001212 ارسال نمایید.

 • آ – العالم
 • آ- پرس تی وی
 • ادواردو
 • برهه
 • پایگاه اینترنتی هیئت جوادالائمه علیه السلام
 • تا شهدا، با شهدا
 • تبیان مهدویت
 • سایت اختصاصی شهید "احمد کاظمی"
 • عمارنامه

به " بچه‌های قلم" امتیاز دهید.