بچه های قلم

فضای انتخاباتی اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم

قبل نوشت (۹ اسفند ۱۳۹۰): بر اساس اخبار و اسنادی که به سایت بچه های قلم رسیده، تعدادی از داوطلبان نمایندگی مجلس نهم در برخی شهرها، برای معرفی و ارائه رزومه خود، در سخنرانی ها و اقلام تبلیغاتی انتخاباتی شان، خود را مدیر و یا از سیاستگذاران سایت بچه های قلم معرفی نموده اند. لازم به […]

کدخبر: 20835
تاریخ انتشار: اسفند ۵, ۱۳۹۰ @ ۶:۳۸ ب٫ظ


قبل نوشت (۹ اسفند ۱۳۹۰):
بر اساس اخبار و اسنادی که به سایت بچه های قلم رسیده، تعدادی از داوطلبان نمایندگی مجلس نهم در برخی شهرها، برای معرفی و ارائه رزومه خود، در سخنرانی ها و اقلام تبلیغاتی انتخاباتی شان، خود را مدیر و یا از سیاستگذاران سایت بچه های قلم معرفی نموده اند.
لازم به ذکر است مدیر سایت بچه های قلم و همکاران محتوایی در این سایت در هیچ یک از شهرهای ایران کاندیدای نمایندگی مجلس نهم نبوده و اقدام این افراد را با هر گرایش فکری و سیاسی، جایگاه و مسئولیتی که داشته باشند را یک حرکت غیر اخلاقی و غیر قانونی بر شمرده و پیگیری قضایی این ادعا را، حتی تا بعداز انتخابات مجلس نهم در هر زمان و مکانی برای خود محفوظ می دارد.

 


 

انتخابات مجلس محل تضارب آراء و ارائه برنامه برای کاهش مشکلات و حل مسائل مردم است. به فرموده آقا انتخابات متعلق به مردم است. احزاب و گروه‌ها تنها نقش کاتالیزور را در این فرایند دارا بوده و اصولاً مردم بازیگر اصلی در این امر هستند.

همانطور که در جریان هستید، لایه‌های متفاوت اصولگرایی در نهایت با چند فهرست (خصوصاً در شهرهای بزرگ) وارد انتخابات شده‌اند. از ابتدا نیز قابل درک و پیش‌بینی بود که یک لیست مشترک نمی‌تواند سلایق مختلف نیروهای موجود در صحنه را نمایندگی نماید.

انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ جریانات موجود در صحنه را وارد مرحله‌ای نوین از حیات سیاسی نمود. هرگونه طرح ریزی و تصمیم‌گیری بدون در نظر گرفتن فضای بعد از سوم تیر و فتنه بعد از انتخابات سال ۸۸ لاجرم عقیم و ناموفق خواهد بود.

 

موضع جریانات و احزاب اصولگرایی در برابر دولت نیز مختلف و متفاوت است. عده‌ای مسائل فرعی و حاشیه‌ای اطراف رییس جمهور را اصلی کرده و به بهانه آن کلیت دولت و شخص دکتر احمدی‌نژاد را مورد تهاجم قرار داده و عملاً [و قاعدتاً ناخواسته] آب به آسیاب براندازان می‌ریزند و عده‌ای دیگر از اصولگرایان، با تفکیک شاکله مطلوب دولت و شخص رییس جمهور از حلقه مورد نظر، نگاهی متفاوت داشته و در نتیجه به نتایجی متفاوت که به نفع کشور است می‌رسند.

به عبارتی عده‌ای مشایی را بهانه رد احمدی نژاد قرار داده‌اند اما عده دیگر، حقیقتاً تنها با مشایی مشکل دارند و احمدی‌نژاد سال ۸۴ آرمان‌های مورد نظر آنها را تأیید و حمایت می‌کند و به اعتقاد من، موضع دوم صحیح‌تر به نظر می‌آید.

 

وظیفه ما، باز کردن لیست‌ها و انتخاب اصلح از میان آنهاست. باید از میان آنها تواناترین و اجرایی‌ترین‌ها را انتخاب کنیم. مثلاً وزرای دوره پیشین دولت گزینه‌های مناسبی برای انتخاب هستند. آنها در دولت حضور داشته‌اند و با مقتضیات کار اجرا، آشنا می‌باشند و این به جامع‌نگری بیشتر در امر قانون‌گذاری کمک خواهد کرد. همچنین نزدیکی بیشتر دولت و مجلس را سبب شده و امر خدمت‌رسانی را تسهیل خواهد نمود.

در نهایت به لطف خدا و وجود ملتی آگاه و رهبری حکیم، هیچ بن‌بستی در برابر انقلاب اسلامی وجود نخواهد داشت.

 

پی نوشت:
بچه های قلم گفتمان جبهه پایداری انقلاب اسلامی را بهترین گزینه در فضای انتخابات فعلی مجلس می داند و این به مفهوم تأیید همه کاندیداهای این جبهه نمی باشد.