بچه های قلم

hasan-abbasi-03

حسن عباسی | از مدیریت بحران تا هدایت فتنه – ۵ دی ۹۵ مشهد

نقش و مسؤولیت هاشمی در فتنه ۸۸ باید به روشنی تبیین شود؛ پس از گذشت ۷ سال از فتنه ۸۸ هنوز به گونه ای سخن می گویند که گویا کشور در دوران اصلاحات و سازندگی دست شان نبود و در آن دوران هیچ بلایی سر کشور نیاوردند که امروز سایر دولتها را متهم به ویرانه کردن کشور می کنند.

کدخبر: 47325
تاریخ انتشار: دی ۳۰, ۱۳۹۵ @ ۴:۴۵ ق٫ظ


حسن عباسی: فتنه ۸۸ یک وجه خارجی داشت که در انستیتو بروکینگز (سابان سنتر) طراحی شده بود و یک وجه داخلی به صورت فشار از پایین و چانه زنی از بالا داشت.

 

در برنامه طراحی شده در سابان سنتر، ۹ روش فروپاشی جمهوری اسلامی ایران مورد اشاره و بررسی قرار گرفته بود که یکی از مؤثرترین آنها انقلاب مخملی از سوی اصلاح طلبان معرفی شده بود و یک روز پیش از انتخابات این متن را ترجمه و در اختیار مسؤولان قرار دادیم و حتی روزنامه وطن امروز هم خلاصه آن را منتشر کرد اما متاسفانه ما را مسخره کردند چرا که اصولا دشمنی آمریکا را قبول نداشتند.

رئیس اندیشکدهٔ یقین با تأکید بر اینکه نظام و مردم ما در فتنه ۸۸ نه از میرحسین که از هاشمی رفسنجانی ضربه خورد، افزود: نقش و مسؤولیت هاشمی در فتنه ۸۸ باید به روشنی تبیین شود؛ پس از گذشت ۷ سال از فتنه ۸۸ هنوز به گونه ای سخن می گویند که گویا کشور در دوران اصلاحات و سازندگی دست شان نبود و در آن دوران هیچ بلایی سر کشور نیاوردند که امروز سایر دولتها را متهم به ویرانه کردن کشور می کنند.

 

فتنه ۸۸ تنها اطرافیان امام و مدعیان انقلابی بودن را تکان نداد بلکه برای بسیاری نیز مایه عبرت شد که باید سریعتر از دیگران حق و باطل را تشخیص داده و تبیین می کردند.

 

پخش آنلاین

[audio:http://dl.bachehayeghalam.ir/media/abbasi/abbasi-payane-fetne-www.BGH.ir.mp3]

دانلود با لینک مستقیم

download_icon1

 

دانلود با اسکن کد QR

مشاهده آنلاین و دانلود فیلم این سخنرانی

مشاهده فیلم کامل این سخنرانی در:

.: آپارات
.: یوتیوب